Home Türkiye İstanbul Gaziosmanpaşa Gezilecek Yerler

Gaziosmanpaşa Gezilecek Yerler

0
995
Gaziosmanpaşa Gezilecek Yerler

İstanbul’un geç dönem yerleşimlerinden biri olarak ön plana çıkan Gaziosmanpaşa Gezilecek Yerler, 38 km2lik bir alana sahiptir. Yüzölçümü oldukça küçük olan ilçe, 2018 sayımlarına göre nüfusu 487,046 olarak bilinmektedir. Gaziosmanpaşa’nın daha önceden Çatalca ve Eyüpsultan ilçelerinin sınırları dahilinde olduğu bilinmektedir.

Git gide büyümekte olan ilçe, görülmesi gereken yerlere ev sahipliği yapmakta ve bu nedenle pek çok insan tarafından ziyaret edilmektedir. Bunun yanı sıra ilçeye ulaşım noktasında tramvay ve otobüs hatları olmak üzere pek çok farklı ulaşım seçeneği bulunduğu bilinmektedir. Peki ama Gaziosmanpaşa’ya ulaşım nasıl ve hangi seçenekler dahilinde gerçekleştirilebilir?

Gaziosmanpaşa Ulaşım

Gaziosmanpaşa’ya gitmek isteyen kişiler için ulaşım seçeneklerinin oldukça fazla olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Gaziosmanpaşa’nın deniz kenarında bulunmaması, ilçeye deniz üzerinden ulaşımların gerçekleştirilememesine neden olmaktadır. Bununla birlikte çeşitli otobüs ve minibüs hatları, Gaziosmanpaşa’ya ulaşım noktasında ön plana çıkan seçenekler kapsamında yer almaktadır.

İlçeye doğrudan deniz seferleri bulunmasa da Eminönü ya da Sirkeci’ye vapur ile buralardan da çeşitli otobüs ve minibüs hatları ile birlikte ilçeye gidilebilmektedir. Beşiktaş’a vapur ile gidildiği zaman 55B no’lu otobüs hattı ile doğrudan Gaziosmanpaşa’ya ulaşılabilmektedir. İlçeye doğrudan metro hattı bulunmasa da aktarmalı bir şekilde ve M1 Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve M2 Yenikapı-Hacıosman metro hatları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Gaziosmanpaşa Gezilecek Yerler

İlçe sınırları kapsamında bulunan pek çok görülmesi gereken yer bulunmaktadır. Bu bağlamda Gaziosmanpaşa gezilecek yerler genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Venezia Mega Outlet
  • Küçükköy
  • Sarıgöl Mahallesi
  • Bağlarbaşı Caddesi
  • Tayakadın Mesire Yeri
  • Gaziosmanpaşa Mesire Alanı
  • Gaziosmanpaşa İlçe Halk Kütüphanesi
  • Poligon Kültür Merkezi
  • Dörtyol ve Küçükköy Pazarları

Yukarıdaki yerlerin her biri, ilçenin yakından tanınmasını olanaklı hale getirebilecek yerler olarak bilinmektedir.

Gaziosmanpaşa’da Ne Yenir?

Birçok insan, Gaziosmanpaşa’da ne yenir sorusu kapsamında derinlemesine bir şekilde araştırma yapmaktadır. Bu bağlamda ilçe sınırları içerisinde yer alan ve sayıları bir hayli fazla olan restoran, lokanta ve büfelerden farklı ve lezzetli yiyeceklerin tüketilmesi olanaklıdır. Bu bağlamda kokoreç, döner, ızgara köfte, kep ve pide, fast food vb. yiyecekler öğlen ve akşam yemekleri için tercih edilebilmektedir.

Konum için tıklayınız.
Gaziosmanpaşa Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here