Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaYaşamSözlükFine Dining Nedir?

Fine Dining Nedir?

-

Fine dining kelimesi, yemek kültürüne İngilizceden gelmiş bir söylemdir. Bu söylem yemekteki lüks anlayışı ön plana çıkartmayı ifade eder. Yemek kültüründe dekorasyon, yemeğin kalitesi, servisi, sunumu ve hitap anlayışı lüks olan restoranlar da bu isimle anılırlar. Üst düzey kaliteye sahip olan restoranlara bu isim verilir ve asıl amaç kaliteyi ön plana çıkarmaktır. Her ülkedeki fine dining restoran anlayışı farklılık gösterebilir. Ancak bütün restoranlarda yalnızca tek bir amaç bulunur. Müşterilerin her zaman özel bir hizmet almasını sağlamak ve kaliteli hizmet sunmak ön planda yer alır. Fine dining restorana giden kişiler oldukça özel bir hizmeti, özel fiyatlar karşılığında alırlar.

Fine Dining Restoran

Türkiye’de de oldukça fazla sayıda fine dining restoran bulunmaktadır. Kişiler restorana girdikleri ilk andan itibaren kendilerini özel hisseder ve lüks bir hizmet alırlar. Restoranın sahip olduğu atmosfer, kişilere lüks anlayışı adım atıldığı andan itibaren hissettirir. Her ülkede farklı konseptlerde yer alır ve hepsinin tek amacı lüks bir hizmet sunmaktır. Genellikle bütün çalışanlar bakımlı ve şık bir görünüme sahiptir. Yemek servisleri her zaman özenlidir ve karşılama esnasında kişiye özel bir ilgi gösterilir. Masalarda beyaz bir örtü bulunur ve yemek servisindeki özen de dikkat çeken özellikler arasında yer alır. Özel bir akşam yemeği için tercih edilen mekanlar arasında bulunurlar.

adlı konumuzu sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Sözlük kategorimizde farklı içeriklere göz atabilirsiniz.
Gezi ve Mekan Rehberleri için Mekancu Instagram adresine göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol