Ana Sayfa Mekanlar Haftasonu Planları Fethi Paşa Korusu Gezi Rehberi

Fethi Paşa Korusu Gezi Rehberi

-

İstanbul’un Üsküdar ilçesinin Paşa limanı bölgesinde yer alıyor. Boğaz manzarasına karşı yürüyüş yapabilir, oturabilir, dinlenebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Mekanda oksijene bol bol doyabilirsiniz. Fethi Paşa, Osmanlı vezirlerinden biridir ve parka onun ismi verilmiştir.

Fethi Paşa Korusu Hakkında Bilgiler

Oksijen deposu olarak bilinen Fethi Paşa korusu çam ağaçlarıyla süslenmiş büyük bir alan üzerinde kuruludur. Sarayburnu’ndan Ortaköy’e uzanan muazzam manzarasıyla büyülenebilirsiniz. Kuşların cıvıltıları ve baharda açan rengarenk çiçeklerin kokusuyla mest olabilirsiniz. Koru içerisinde ayrıca yürüyüş ve koşu da yapabilirsiniz. Erguvanların açtığı dönem özellikle gitmeniz gerekir.          

Fethi Paşa Korusu’nda Kahvaltı

Kahvaltı fiyatları manzarasına ve yemeklerin kalitesine bakıldığında oldukça uygundur. Kahvaltı tabakları 24 TL olarak fiyatlandırılmış. İçecek ve ekstra şeylerle beraber 50 – 60 TL’ye oldukça güzel bir kahvaltı keyfi yapabilirsiniz. İSterseniz kahvaltı yanına hamburger, sandviç, börek ve pizza gibi alternatifler de ekleyebilirsiniz.

Fethi Paşa Korusu’nda Düğün

Mükemmel manzarasında masmavi denize bakarak muhteşem bir düğün yapmak istemez misiniz? Düğün için oldukça elverişli ve ucuzdur. Davet ve organizasyonlarda farklı menüler mevcut bulunuyor.

Ferhi Paşa Korusu

Fethi Paşa Korusu Nasıl Gidilir?

Şahsi aracınız ile ulaşmak için Boğaziçi Köprüsü’nden Beylerbeyi kavşağından çıkış yaparak devam edebilirsiniz. Paşa Limanı caddesini takip ederek koruya ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile ulaşmak isterseniz 15, 15KÇ, 15C, 15B, 15M, 15N, 15K, 15P, 15S, 15ŞN, 15R, 15U, 15T, 15Y hatlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Üsküdar’dan yürüyerek de koruya ulaşabilirsiniz.

Fethi Paşa Korusu Nerede?

Anadolu yakasında Boğaz kenarında yer alır. Kuzguncuk’tan Paşalimanı’na kada uzanarak Boğaz’ı görür.

Fethi Paşa Sosyal Tesisleri

Adres: Kuzguncuk Mahallesi Paşa Limanı Caddesi Nacak Sokak No:6 / Üsküdar
Telefon: 444 10 34

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone