Home Mekanlar Hayvanat Bahçesi Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi

Faruk Yalçın Darıca Hayvanat Bahçesi

1

Darıca Hayvanat Bahçesi olarak bilinir. İstanbul’a oldukça yakın olması nedeniyle en çok ziyaret edilen hayvanat bahçelerinden biridir. İçerisinde bulunan botanik park ile birlikte 8 dönümlük bir arazide yer alır. Çok sayıda bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi gezi listelerinin başında bulunuyor.

1993 yılında beri hizmet veren hayvanat bahçesi, kuş cenneti olarak da ön plana çıkıyor. 350 türk kuş, 500’den fazla bitki türü ve farklı türlerde 100’ü aşkın hayvanın evidir. Araştırmacıların, doğa severlerin ve özellikle de çocukların gözdesidir. Okul gezilerinde hemen hemen tüm öğretmen ve öğrenciler bazen de veliler mutlaka buraya uğramıştır.

Hayvanat Bahçesi, iş adamı Faruk Yalçın sayesinde bugünki halini almıştır. İlk başlarda yalnızca kuş bölümü ve yalnızca bir kaç hayvan türü bulunuyordu. Daha sonra mekanın ilgi görmesiyle birlikte geliştirilmiş ve büyütülmüştür. İş adamının hem maddi hem de manevi destekleri sayesinde eşsiz bir yere dönüşmüştür.

Darıca Hayvanat Bahçesinde Neler Var?

Hayvanat Bahçesi’nde yalnızca hayvan dostlarımız bulunmuyor. Aynı zamanda içerisinde bulunan botanik sayesinde ziyaretçiler daha önce görmedikleri türleri görme şansını yakalayabiliyorlar. İçerisinde 286 hayvan türü bulunuyor. 3000’in üzerinde hayvan ve 600 çeşit bitki türüne ev sahipliği yapıyor. Parkın özellikle İstanbul gibi büyükşehirlere yakın olması tercih edilmesinin başlıca sebepleri arasındadır.

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Covid-19 önlemleri kapsamında park, 11.00 ile 18.00 arası hizmet vermektedir.

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2020

Parka giriş ücreti online ve kapıda bilet olarak değişiklik gösteriyor. Online bilet fiyatları yetişkin 59,90 TL, 4-17 yaş arası 49,90 TL, 65 yaş üzeri 25,90 TL, 0-3 yaş arası ücretsizdir. Kapıda bilet fiyetleri yetişkin için 69,90 TL, 59,90 TL, 29,90 TL ve 0-3 yaş arası ücretsizdir. Online biletler size daha uyguna gelecektir. Biletinizi internet üzerinde almanızı öneririz.

Darıca Hayvanat Bahçesi Nerede Bulunuyor?

Darıca Hayvanat Bahçesi, Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yer alıyor. İstanbul’a oldukça yakındır. Hayvanat Bahçesi’ne ulaşım hem şahsi araçla hem de toplu taşımayla oldukça kolaydır.

Darıca Hayvanat Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?

TEM otoyolundan Şekerpınar gişe çıkışını kullanabilirsiniz. Bayramoğlu tabelalarını takip ederek parka ulaşım sağlayabilirsiniz. E-5 üzerinden gelecekseniz de Çayırova’dan sonraki Darıca yönüne saparak Bayramoğlu tabelalarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca Harem-Gebze minibüsü ile de gelebilirsiniz. Üsküdar’dan kalkan minibüslere binerek Çayırova’da inin ve daha sonra 501 numaralı otobüse binerek hayvanat bahçesinde inebilirsiniz. Taksim ve Kadıköy’den kalkan otobüslerle de direkt olarak hayvanat bahçesine gelebilirsiniz.

Konum için tıklayın.
Diğer Mekanları görmek için İstanbul kategorimize tıklayın.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here