Salı, Kasım 28, 2023
Ana SayfaRehberTürkiyeEvciler Gezilecek Yerler

Evciler Gezilecek Yerler

-

Afyonkarahisar’ın gurbetçi ilçelerinden birisi de Evciler Gezilecek Yerler’dir. İl merkezine 130 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Çevre ilçeler Çivril ve Dinar’a oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır. Düzlük üzerinde kurulu olan ilçede halk geçimini tarım, hayvancılık ve dokumacılık ile sağlıyor. Oldukça küçük ama şirin bir ilçedir. Gelişim çok fazla değildir. Halkın büyük bir çoğunluğu gurbetçi kesimden oluşuyor. Tarihinin ise oldukça eski ve Lidyalılar dönemine dayanıyor. Şehrin doğal ve tarihi güzelliklerinden nasiplenen Evciler gezilecek listesini sizler için hazırladık. Keyifli Okumalar!

Evciler Gezilecek Yerler

Kebir Camii

Merkez bölgesinde bulunan Kebir Camii, 1341 yılında restorasyona uğramıştır. Hangi tarihte inşa edildiğine dair kesin bir bilgi bulunmuyor. 1969 yılında ise tekrardan onarılarak bir kısmı yıkılmıştır. Tarihi bir öneme sahip camiyi Afyon gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Camikebir Mahallesi Kazak Sokak No: 2 Evciler / Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Koca Höyük

Yaka Köy sınırları içerisinde bulunuyor. Höyük içerisinde seramikler oldukça yoğun bir şekilde bulunuyor. Zamanla tahrip gören höyükte küp şeklinde mezarlara da rastlanmaktadır. Mezarların üzerinde yarım ay şeklindeki motifler ve izler mevcuttur. M.Ö. 2000 yılına ait olan höyüğü ziyaret edebilir ve Evciler gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Yaka Köy, Evciler, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Öküzören

Evciler merkeze 4 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yine bu bölgede çeşit çeşit seramikler bulunmuştur. Kalkolitik döneme ait eserler ve bulgular çıkarılmıştır. Ayrıca Roma döneminden kalma mezarlara da rastlayabilirsiniz.

Adres: Öküzören Mevkii, Evciler, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Afyonkarahisar Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol