Home Rehber Türkiye Etimesgut Gezilecek Yerler

Etimesgut Gezilecek Yerler

0
1759
Ankara Etimesgut Gezilecek Yerler

Ankara Etimesgut Gezilecek Yerler, şehrin en güzel yerlerinden biridir. En gelişmiş ve en sıcak noktalarından biridir. Bununla birlikte Etimesgut Ankara şehrinin en sevilen bölgelerinden de birisi olma özelliğine sahiptir. Birbirinden güzel tarihi ve kültürel ögeleri ile gezilecek yerler listenizin en güzel noktası olabilir. Siz de Ankara’da nereye gidebiliriz diye düşünüyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

Etimesgut Gezilecek Yerler

Ankara Etimesgut Tarihi Hakkında Bilgiler

Etimesgut eski ismiyle Amaksiz olarak bilinir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Her zaman önemli bir konuma sahip olmuştur. Cumhuriyet Dönemi’nde ise bir köy olarak yerleşim merkeziydi. 1928 yılında ise belde olarak kayıtlara geçmiştir. Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için de Etimesgut oldukça başka bir yere sahipti. Burası için sürekli çalışmalar yapardı. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan Ankara Etimesgut, ülkemizin en önemli ilçelerinden biridir.

Ankara Etimesgut’a Nasıl Gidilir?

Ankara Etimesgut ulaşımı oldukça kolaydır. Türkiye’nin her bir bölgesinden kara yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ya da şahsi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda indikten sonra taksi ya da toplu taşıma araçları ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Göksu Parkı Nerede? Nasıl Gidilir?

Göksu Parkı, şehrin en büyük parklarından birisi olma özelliğine sahiptir. 2003 yılında açılan park içerisinde restoran, piknik alanı, oyun bahçeleri, lunapark, yürüyüş yolu ve kafeler bulunmaktadır. Bununla birlikte içerisinde çeşitli spor faaliyetleri yapabileceğiniz bölümler de bulunmaktadır. Bu bölümler arasında voleybol, basketbol, tenis, go kart ve su bisikleti gibi çeşitler yer alıyor. Göl içerisinde her türlü etkinliği yapmanız mümkündür.

Hava Kuvvetleri Müzesi Nerede?

Ankara Etimesgut denilince akla ilk gelen yerlerden birisi de Hava Kuvvetleri müzesidir. 1998 yılında açılan müze içerisinde 1900’lü yıllardan itibaren savunma sanayinde kullanılan uçak gibi makineler sergilenmektedir. Pazartesi günleri müze kapalıdır. Giriş için ise 5 TL yeterli olacaktır.

Neşeli Köy ve Tepetaklak Ev

Ters ev, Türkiye’nin sayılı yerlerinden biridir. Ankara Etimesgut gezilecek yerler listenizin en ilginç bölgelerinden biridir. Ters Ev içerisinde oyun alanı, mutfak ve oturma odası gibi odalar bulunuyor. İçerisinde girip fotoğraflar çektirebilirsiniz. Tepetaklak Ev’e giriş 15 TL’dir. Pazartesi günleri kapalı olan tesise diğer günler girebilirsiniz.

Konum için tıklayınız.
Ankara Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here