Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunEspiye Gezilecek Yerler

Espiye Gezilecek Yerler

-

Espiye Gezilecek Yerler bir ilçedir. Bu ilçe Giresun şehrin de yer almaktadır. Espiye ilçesinin adı Türkçe bir isimdir. Aynı zaman da Espiye kelimesi Farsça bir kelimedir. Espiye kelimesinin Farsça anlamı ise sahil ve su kenarı olarak bilinmektedir. Ünlü olmak da olan ipek yolu Espiye ilçesinin kuzey batısın da yer almaktadır. Ayrıca zefre limanı da Espiye ilçesinin kuzey batısın da bulunmaktadır. Zefre limanı eski zamanlar da en bilindik ve rüzgâra kapalı limanıdır. Espiye ilçesinin arazisi engebeli bir arazidir. Espiye ilçesinin doğusun da Tirebolu ve güce ilçesi, batısın da Keşap ve Yağlıdere ilçesi, güneyin de Alucra ve Şebinkarahisar ilçesi ve kuzeyin de Karadeniz şehri yer almaktadır.

Espiye’ye Ulaşım

Espiye ilçesi Giresun şehrin de yer almak da olan bir ilçedir. Espiye ilçesini gezip görmek isteyen birçok kişi Espiye’ye ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Espiye’ye ulaşım için imkanlar bulunmaktadır. Bu imkanlar ise hava yolu ve kara yoludur. Espiye ilçesine gelen kişiler genel olarak hava yolunu tercih etmektedir. Bunun nedeni hava yolu ile daha rahat bir yolculuk sağlanmasıdır. Ayrıca ilçe içerisin de birçok yere ulaşım sağlayan dolmuşlar da yer almaktadır.

Espiye Konaklama

Espiye ilçesi Giresun şehrinin bir ilçesidir. Bu ilçe küçük bir ilçedir. Küçük ve sevimli bir ilçe olmasından dolayı birçok kişi bu ilçeyi ziyaret etmek istemektedir. Bu nedenle Espiye konaklama imkanlarını merak etmektedirler. İlçeye gelen kişiler oteller de kalmayı tercih etmektedirler. Ziyaretçilerin oteller de kalmalarının nedeni ise daha konforlu bir konaklama imkânı olmasıdır.

Espiye Gezilecek Yerler

Espiye ilçesini birçok kişi ziyaret etmektedir. Espiye gezilecek yerler birçok kişinin ilgisini toplamaktadır. İlçe de gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Yeniköy Mağarası

Yeniköy mağarası Espiye ilçesine 33 km uzaklık da yer almak da olan bir mağaradır. Ayrıca yeniköy ve avluca köyünün arasın da yer almaktadır. Mağaranın içerisinden su çıkmaktadır.

Andoz Kalesi

Andoz kalesi Yağlıdere deresinin çok yakının da bulunmaktadır. Bu kalenin 1300 lü yıllar da yapıldığı tahmin edilmektedir.

Espiye Konum için tıklayınız.
Espiye Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol