Cumartesi, Şubat 4, 2023
Ana SayfaRehberTürkiyeEskipazar Gezilecek Yerler

Eskipazar Gezilecek Yerler

-

Karabük’ün bir ilçesi olan Eskipazar Gezilecek Yerler, güzel yerleri ile mutlaka gidilip görülmesi gereken ilçelerden bir tanesidir. Eskipazar ilçesin de bulunan doğal güzellikler kişileri etkilediği bilinmektedir. Aynı zaman da Eskipazar ilçesi adını, cumhuriyet zamanın da bucak olan pazarın eski olması nedeni ile adını eski pazardan almıştır.

Eskipazar Nerede?

Eski ve doğal güzellikleri görmek isteyen birçok kişi Eskipazar ilçesini gezip görebilmek için Eskipazar nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Eskipazar ilçesi, Karabük Gerede yolunun hemen sonun da yer almaktadır. Eskipazar ilçesi, Karadeniz bölgesi ile iç Anadolu bölesinin arasın da yer almaktadır. Aynı zaman da Eskipazar ilçesinin halkı geçimini hayvancılık ile sağlamaktadır.

Eskipazar’a Ulaşım

Eskipazar ilçesinin tarihi güzelliğini görmek isteyen kişiler, Eskipazar’a ulaşım nasıl sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu ilçeye kara yolu ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca ilçe içerisin de birçok taşıt imkânı da bulunmaktadır.

Eskipazar Konaklama

Eskipazar ilçesini gezip görmek için ilçeyi ziyaret eden kişiler Eskipazar konaklama imkanlarını merak etmektedirler. Eskipazar konaklama için birçok alternatifi bulunmaktadır. Eskipazar ilçesini ziyaret eden misafirler oteller de konaklanabilmektedirler. Aynı zaman da kiralanabilir evler de ve pansiyonları da tercih edebilmektedirler.

Eskipazar Gezilecek Yerler

Karabük’ün tarihi ilçelerinden biri olan Eskipazar gezilecek yerler mutlaka gezilip görülmesi gereken ilçelerden biridir. Bu ilçeyi gezmek için gelen kişiler genel olarak bahar ayların da gelmeyi tercih etmektedirler. İlçe de en çok gezilen yerler ise şunlardır;

Asar Kalesi

Doğal bir kale yapıtı olan asar kalesi Eskipazar ilçesin de en sık ziyaret edilmek de olunan yerlerden biridir. Aynı zaman da bu kale de insan eli ile yapılmış tüneller yer almaktadır.

Kaya Mezarları

Eskipazar ilçesin de yer alan kaya mezarları, merkezin batısın da bulunmaktadır. İki sıradan oluşmuş olan delik kaya mezarları bulunmaktadır. Roma devrine ait olan kitabeler bulunmaktadır.

Antik Yerleşim Yerleri

Eskipazar ilçesin de bulunmak da olan antik yerleşim yerleri, Eskipazar’ın en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Bu alan da yapıtlar, mezarlar ve yazıtlar yer almaktadır.

Eskipazar Konum için tıklayınız.
Eskipazar Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.
Karabük Gezi Rehberi için tıklayınız.

Ömür Hakan
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,948TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,091TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol