Ana SayfaRehberTürkiyeEskil Gezilecek Yerler

Eskil Gezilecek Yerler

-

Aksaray’ın en güzel ilçelerinden birisi de Eskil Gezilecek Yerler’dir. Aksaray Eskil şehir merkezine 67 kilometre uzaklıkta bulunur. Aksaray’ın 8 ilçesinden birisi olan Eskil bölgesinde gezebileceğiniz tarihi ve kültürel bölgeler bulunuyor. Bölge olarak küçül bir yer olsa da gezebilecek yerler açısından oldukça keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Eskil İlçesinin Tarihi Nedir? Eskil’in Kısa Tarihi

Aksaray Eskil, şehir merkezine 67 kilometredir. Konya’ya da yakın bir mesafede bulunuyor. Tuz Gölü’nün de kuzeyinde bulunur. Toplamda 11 mahalle, 14 yayla ve 8 köyden oluşur. Nüfus bakımından ne kalabalık ne de az olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu rakamlar yaza ve kışa göre değişiklik gösterebilir. Eskil eski zamanlarda il statüsünde bulunuyordu. Selçuklular zamanından itibaren bölgede Türkler hüküm sürmüştür. Sultan II. Kılıçarslan’da bölgeye Türk ailelerini yerleştirerek Türkleştirilmesini hızlandırmıştır. Eskil, 1929 yılında ilçe statüsünü kazanmıştır.

Aksaray Eskil Gezilecek Yerler Nelerdir?

Aksaray Eskil Gezilecek Yerler sayısı oldukça azdır. Ortakuyu civarlarında Bizanslılardan kalma tiyatro kalıntıları vardır. Bunun haricinde Ulu Cami’yi de ziyaret edebilirsiniz. Ulu Cami, Eski Mahalle bölgesinde bulunur. Selçuklulardan kalmış olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra da Böget Köyü’nü rotanıza ekleyebilirsiniz. İl merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Burası antik dönemden kalma eserlerden ve mezarlardan oluşmaktadır. Mimari bir yapı bulunmamasına rağmen bölgeden antik malzemeler çıkarılmaktadır.

Aksaray Eskil’e Nasıl Gidilir?

Aksaray Eskil bölgesine gitmek oldukça kolaydır. Türkiye’nin her bir bölgesinden otobüs ve uçak ile şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine ulaştığınızda ise taksi, minibüs, otobüs gibi seçenekleri kullanarak bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum için tıklayınız.

Aksaray Gezi Rehberi için tıklayınız.

Eskil Gezilecek Yerler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,985TakipçilerTakip Et
315TakipçilerTakip Et
2,583TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x