Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulEsenyurt Gezilecek Yerler

Esenyurt Gezilecek Yerler

-

Sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de nüfus bakımından en kalabalık ilçeler arasında ilk sırada yer alan Esenyurt Gezilecek Yerler, 2008 yılında yasalaştırılan düzenlemeyle birlikte İstanbul’un ilçeleri arasında katılmıştır. Özellikle son dönemde bölgeye yapılan yatırımlarla birlikte gerçek bir cazibe merkezi haline dönüşen ilçe, modern bir kent hüviyetine sahiptir. Alışveriş imkanları ve AVM’ler bakımından pek çok alternatife ev sahipliği yapan Esenyurt gezilecek yerler; modern kentleşmenin örneği olan sosyal donatı alanları, kapsamlı alışveriş merkezleri ve müzeleri kapsar. Aynı zamanda termal tesislere de ev sahipliği yapan ilçede bir de şehir parkı yer almaktadır.

Esenyurt Ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakasında son derece merkezi bir konumda yer alan Esenyurt ulaşım imkanları bakımından sahip olduğu bu konumu önemli ölçüde değerlendirmiştir. İstanbul’a hizmet vermesi adına özel olarak dizayn edilen Metrobüs hattı Esenyurt’un en önemli ulaşım aracıdır. İlçeye Anadolu Yakasından ulaşmak isteyenlerin kolaylıkla kullanabileceği Metrobüs hattına ek olarak İETT tarafından düzenlenen otobüs seferlerinin ya da minibüs hatlarının kullanılması mümkündür. Özellikle Beylikdüzü ilçesinden diğer bölgelere yapılan otobüs seferlerinin güzergahında büyük ölçüde Esenyurt yer alır.

Esenyurt Gezilecek Yerler

Esenyurt gezilecek yerler belirtilmiş olduğu gibi çoğunlukla modern kentleşme örneği olarak kabul edilen devasa alışveriş merkezleri ve sosyal donatı alanlarından oluşmaktadır. Güçlü bir kentleşme örneğini İstanbul içerisinde gerçekleştiren Esenyurt’ta geniş kapsamlı kültürel aktivite alanları da yer almaktadır.

İstanbul turunda bir gününün Esenyurt’a ayırmak isteyenler için Esenyurt gezilecek yerler arasında bulunan önemli merkezleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Recep Tayyip Erdoğan Parkı
  • Esenyurt Kültür ve Sanat Merkezi
  • Pelit Çikolata Müzesi
  • Marmara Park AVM
  • Torium AVM
  • Bauhaus AVM
  • City Center AVM
  • Akbatı AVM

Adeta bir AVM’ler Cenneti olarak kabul edilebilecek olan Esenyurt’ta gezilecek yerler arasında çok daha fazla AVM’nin yer aldığı belirtilmelidir. İlçede yer alan AVM’ler büyük oranda özel sosyal donatı alanları ve benzersiz aktiviteleriyle de dikkat çekmektedir.

Esenyurt’ta Ne Yenir?

Esenyurt’ta ne yenir? Merak edenler için küçük bir AVM uygarlığına ev sahipliği yapan bu ilçede hemen her dünya markası gıda zincirine rastlamak mümkündür.

Konum için tıklayınız.
Esenyurt Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol