Ana Sayfa Türkiye İstanbul Esenler Gezilecek Yerler

Esenler Gezilecek Yerler

0
Esenler Gezilecek Yerler

İstanbul’un yüzölçümü bakımından en çok ilçelerinden biri olan Esenler Gezilecek Yerler, Avrupa Yakasında yer almaktadır. Yüzölçümü her ne kadar küçük olsa da ilçe, konum itibariyle Avrupa Yakasının tam merkezinde bulunur. Etrafı son derece gelişmiş İstanbul ilçeleriyle çevrili olan Esenler gezilecek yerler arasında pek çok kültürel öğeye rastlamak mümkündür. Osmanlı döneminden kalan tarihi eserlere ev sahipliği yapan ilçe aynı zamanda İstanbul’un şehirlerarası kara taşımacılığı yükünü çeken Esenler Otogarı’na da ev sahipliği yapar. Çeşitli düzenlemelerle revize edilen otogar her yıl milyonlarca yolcuyu ağırlamaktadır.

Esenler Ulaşım

Konum itibariyle Avrupa Yakası kapsamında son derece merkezi bir alan üzerine inşa edilmiş olan Esenler ulaşım imkanları bakımından aynı ölçüde gelişmişlik vadetmez. İlçeye ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım seçeneği İETT tarafından düzenlenen otobüs seferleri olduğu gibi aynı zamanda minibüslerle Avrupa Yakasının pek çok farklı bölgesinden ulaşım sağlanabilir. İlçeye özel araçlarıyla seyahat etmek isteyenler için en önemli alternatif ise Avrupa Otoyolu ya da Otoyol 3 olarak bilinen karayoludur. İlçeye şehir dışından ulaşmak isteyenlerin doğrudan Esenler Otogarı’nı kullanmaları mümkündür.

Esenler Gezilecek Yerler

Esenler gezilecek yerler çoğunlukla tarihi eserler ve kalıntıları kapsar. Aynı zamanda modern kentleşme yatırımlarının da efektif bir biçimde sürdürüldüğü ilçede yeni yaşam merkezleri ve kültürel aktivite alanları da inşa edilmektedir. Günü birlik yapılan ziyaretler ile Esenler’in tüm tarihi alanlarının keşfini yapmak ve tarihi dokuları bizzat yerinde deneyimlemek mümkündür.

Tarihsel bir yolculuğa bizzat yerinde çıkmak isteyenler için Esenler gezilecek yerler genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Davut Paşa Kışlası
  • Tarihi Hünkar Kasrı
  • Atışalan Su Kemeri
  • Buz Müzesi
  • Turkuazoo İstanbul
  • Espri Outlet Center

Gibi alanlar Esenler gezilecek yerler arasınadır. Bir gününü Esenler’de gezintiye ayırmak isteyenler için ilçe sınırları içerisinde yer alan tarihi mirasların kesinlikle ziyaret edilmesi tavsiye edilir. Aynı zamanda alışveriş imkanları açısından da önemli merkezler ilçe sınırları içerisinde yer alır.

Esenler’de Ne Yenir?

Esenler hemen her yöreden lezzetin aktif olarak sunulduğu restoran ve lokantalara ev sahipliği yapar. Dolayısıyla arzu edilen her lezzete ilçe sınırları içerisinde kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Konum için tıklayınız.
Esenler Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz