Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaHobilerEn İyileri! Avşa Kamp Alanları

En İyileri! Avşa Kamp Alanları

-

Avşa adası doğal güzelliği ile beraber pek çok kamp severin yeni hedefi olmuştur. Avşa kamp alanları Türkiye’de bulunan diğer tatil yerlerinde gibi belli bir bölgeye ayrılmış bir kamp alanı bulunmamaktadır. Bununla beraber kamp severlerin kamp yapmak için herhangi bir ücret ödemesi gerekmemektedir. Avşa adasında aslında plaj bölgelerine çadır kurmak yasaklanmıştır bu sebeple Avşa adasında kamp yapılacak ve çadır kurulacak alanlar koy bölgeleri olmaktadır. Bununla beraber kamp yapılacak koylar şu şekildedir,

  • Çınar koyu
  • Altınkum koyu
  • Karadut koyu
  • Kumtur koyu
  • Tavşanlı koyu

Avşa adasına giderek kampınızı yapabilirsiniz bulunla beraber çoğu koyda da kamp yasaklanmış olabilir. Yukarıda saymış olduğumuz koylara giderek çadırlarınızı kurabilirsiniz. Akşam saatleri ile beraber gün batımından sonra bazı plajlar boşalmaktadır. Bu tarz plajlar boşaltıldıktan sonra çevreyi kirletmeden kamp yapabilirsiniz.

Ücretsiz Avşa Kamp Alanları

Avşa adası içerisinde özellikle kamp yapanlara özel bir alan oluşturulmamıştır. Bu yüzden yasak alanlar dışında Avşa adası ücretsiz kamp alanları konusunda belirli bir ücret ödemenize gerek yoktur. Kamp seven kişiler için, doğa ile iç içe olacağınız Avşa adasında sessizlik içerisinde güzel manzaralara karşı kamp yapabilirsiniz. Bunun dışında kamp yapacağınız alanlarda bulunan kişileri rahatsız etmediğiniz ve çevreyi kirletmediğiniz sürece dilediğiniz şekilde kamp yapabilirsiniz.

Avşa Kamp Alanları

Avşa Adası İskele Yanı Kamp Alanı

Avşa adasında genellikle iskele çevresinde uygun bir kamp alanı yoktur. Aynı zamanda sahil bölgelerinde de kamp yapmak yasaktır. Avşa adası iskele yanı kamp alanı dışında güney kıyıları bölgesinde nezih mekanlar olan Altınkum ve Çınar koyu kamp alanı için çok uygundur. Bu koylar denize girmek isteyenler için idealdir. Bunun dışında Manastı ve Kumtur plajı da yine denize girilebilen ve güneşin batışını izlemek isteyen kişiler için uygun bir kamp alanıdır.

Avşa Piknik Alanı

Avşa bölgesinde piknik ve kamp yapabileceğiniz ve bazı oteller ile anlaşabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Avşa piknik alanı ile kamp konusunda Sapphire Beach çamlık alanı tercih edebilir, ücretli mangal yapabilir ve bu tesis ile anlaşarak tuvalet, duş ve çadır hizmetlerinden yaralanabilirsiniz. Diğer anlaşabileceğiniz mekanlar ise şu şekildedir,

  • Avşa kamp alanları arasında Gold Beach işletmesi ile görüşebilir ve arka tarafında bulunan kamp alanında ücret karşılığında, çadır, tuvalet ve duş alanları kullanılabilir.
  • Karadut Kır Kahvesi yine çadır kurup kamp yapabileceğiniz bir alana sahiptir. Bunun için bu mekân ile anlaşabilirsiniz.
  • Çınar koyu bölgesinde bulunan işletmeler genel olarak kamp alanı hizmeti sunmaktadır.
  • 78 Motel ve çevresi ile anlaşarak çevresinde kamp alanı olarak kullanabileceğiniz alanlar sunulmaktadır.

Anlaşabileceğiniz bu mekanlardan bazıları çadır teminini sizlere sunmaktadır. Avşa adası çadır fiyatları da normal mağazalara göre yüksek olabilmektedir. Bu yüzden Avşa adasına kamp yapmak için geliyorsanız mutlaka kendi çadırınızı alın.

Avşa Konum için tıklayınız.
Balıkesir Gezi Rehberi için tıklayınız.
Avşa Kamp Alanları adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol