Ana Sayfa Diğer Düşük Bütçe ile Nasıl Seyahat Edilir?     

Düşük Bütçe ile Nasıl Seyahat Edilir?     

-

Dışardan bakıldığında seyahat etmek bir lüks gibi görünebilir. Özellikle yabancı para birimlerinin Türk Lirası karşısındaki etkisini görünce tam da bir çıkmaza girebilirsiniz. Ama sandığınız kadar zor değil! İşte size ucuz fiyatlara ve düşük bütçe ile seyahat etmenin yolları!

1- Öncelikle bir ülke seçmelisiniz.

Öncelikle bir ülke seçmeniz gerekiyor. Seçeceğiniz ülkede ise bazı kritelerlere dikkat etmelisiniz. Seyahat etmenin en başında tartışmasız vize harcamaları gelir. Acente ücreti, vize masrafı derken daha başlamadan serüven bitebilir. Bu sebeple ilk etapta vize istemeyen ülkeleri seçerek başlayabilirsiniz. Eğer vize isteyen bir ülkede kararlıysanız ilk etapta acenteleri aradan çıkartarak vize başvurunuzu kişisel olarak yapabilirsiniz. Böylelikle acente ücretinden kar etmiş olursunuz.

2- Gideceğiniz ülkede konaklama

Yapacağınız yolculukları masraflı hale getiren şeylerin başında konaklama gelir. Konaklama ile alakalı masrafları aza indirmek, hatta bedavaya getirmek mümkün. Öncelikle büyük 5 yıldızlı hotellerden kaçınarak, küçük pansiyon tarzı hotelleri tercih edebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz şehirde çadır kurmanın mümkün olduğu yerler var ise kesinlikle çadır modelini tercih edebilirsiniz.

Ulaşım

3- Ulaşım ve Yolculuk

Aslında ulaşım konusunda toplu taşıma veya taksi yerine otostop modelini tercih etmek sizin için oldukça faydalı olacaktır. Fakat bu konuda tereddütlü veya tehlikeli bir bölgedeyseniz taksi yerine toplu taşımayı tercih ederek yine bu noktadaki masraflarınızı en aza indirgemiş olursunuz. Uçak yolculuğu gibi noktalarda ise seyahatlerinizi planlayarak biletlerinizi öncesinde almak size erken rezervasyon fırsatlarından yararlandıracaktır.

4- Yiyecek ve İçecek

Yemeğin pahalı olduğu ülkelerde yiyeceğiniz yemeğin yarı fiyatı kadar marketlerden sandviç ekmeği ve malzemesi alabilirsiniz. Aldıklarınızla günün üç öğününü geçirebilirsiniz. Alternatif olarak yanınızda kamp ocağı taşıyabilir farklı bir alternatif olarak sokak yemeklerini ve yemeğin ucuz olduğu cafelere uğrayabilirsiniz. Her ne olursa olsun öncesinde menü isteyip fiyatları kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Alışveriş

5- Alışveriş

Gittiğiniz yerlerde sevdiklerinizi için hediye almak istediğinizde mümkün olduğunca ucuz yerleri eğer varsa sokak pazarlarını tercih edin.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone