Ana Sayfa Galeri Dünyayı Maaş Alarak Gezmeye Ne Dersiniz?

Dünyayı Maaş Alarak Gezmeye Ne Dersiniz?

-

Herkesin hayalinde vardır aslında, dünyayı gezmeyi istemek. Zor olan kısmı ise tam anlamıyla maddiyat. Uçak biletleri, vizeler, konaklama derken harçlığa hiç girmiyorum bile! Birde bazı meslekler vardır ki hem dünyayı gezersiniz hemde üstüne maaş alırsınız! İşte bu muhteşem mesleklerden birkaç tanesi;

ngilizce Öğretmenliği

1- İngilizce Öğretmenliği

Eğer ingilizce öğretmeniyseniz işiniz çok kolay! Dünyada ortak dillerden biri olarak benimsenmiş İngilizce size birçok ülkede meslek kapılarını sonuna kadar açacaktır. Her ülkede belli dönemler geçirerek emekliliğiniz için düşünmeye başlayabilirsiniz!

Tur Rehberi

2- Tur Rehberi Olabilirsiniz.

Zevkli ve güzel mesleklerden bir tanesidir. İnsanlara bir şeyler öğretmenin verdiği huzur ve bunu sizde bir şeyler öğrenirken yapmak paha biçilemez sanırım.

Pilot

3- Pilot / Uçak kabin Görevlisi

Tüm ülkelere bedava uçuyorsunuz, üzerine maaş alıyorsunuz. Üzerine bazı ülkelerde uçuş süreleri gereği konaklama imkanı buluyorsunuz. Tabii ki yorucu olabilir kabin görelileri için fakat her işin yorucu kısımları olduğunu değerlendirirsek alternatif seçenekler bu meslekte olağanüstü!

Cruise Gemi Çalışanı

4- Cruise Gemisi Çalışanı

Beni deniz tutmaz diyorsanz size göre olabilir! Diğer mesleklere göre biraz daha sıkıcı ve tutsak gibi olsa da, sonuçta bir çok limanda duraksayacağınızı bilin! Gittiğiniz her limanda gezintiye çıkabilir farklı ülkelere sınırlı zaman dilimlerinde de olsa bakabilirsiniz!

Dans Hocası

5- Dans Hocası Olmak

Tüm dünyada insanların beğenerek yaptığı şeylerden biri de danstır! Gitmek istediğiniz ülkelerin dilini de bildikten sonra iyi bir dans hocasıysanız eğer mesleğinizi cebinizde her ülkeye götürebilirsiniz!

Hotel Çalışanları

6- Global Otel Zincirlerinde Çalışmak

Uluslararası otellerde çalıştığınızda sizi iş amacıyla farklı ülkelere sık sık ziyarete gönderebilirler. Sonuçta uluslararası şirketlerin uluslararası ofisleri olur. Farklı Lokasyonları da gözlemledikten sonra şirketiniz için farklı bir ülkede bile çalışmaya devam edebilirsiniz.

Grafik Tasarımcı
7- Grafiker Olmak

Teknolojinin geliştiği bu dönemde iyi bir grafiker heryerde iş bulabilir!

Seyahat Bloggerı

8- Seyahat Bloggerlığı

Ülkemizde de son zamanlarda çok popüler olan bu mesleğin en harika tarafı tek işinizin yeni bir yerler keşfetmek ve insanlara tanıtmak!

Yazarlık

9- Yazarlık

Yine bilgisayarınızın yanında olduğu her an işinizi yapabileceğiniz bir meslek. Freelance işlerin en iyi kazandıranlarından bir tanesi.

Gurme Mesleği

10- Gurme Olmak

Gurmeliği iyi yapabiliyorsanız, bir Youtube kanalı açıp hemen dünyayı dolaşmaya başlayabilirsiniz!

Evet tabiki her mesleği paylaşamadık. Bu arada mesleğin yaşı olmaz. Yaşınız kaç olursa olsun her zaman mutlu olacağınız işi yapmayı isteyin!

Dünyayı gezdiren meslek, dünya meslekleri, dünyayı dolaştıracak meslekler, seyahat meslekleri, iş gezisi, iş seyahatleri, uluslararası meslekler

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone