Home Galeri Dünyayı Maaş Alarak Gezmek

Dünyayı Maaş Alarak Gezmek

0
482
Dünyayı Maaş Alarak Gezmek

Dünyayı Maaş Alarak Gezmek herkesin hayalidir. Herkesin hayalinde vardır aslında, dünyayı gezmeyi istemek. Zor olan kısmı ise tam anlamıyla maddiyat. Uçak biletleri, vizeler, konaklama derken harçlığa hiç girmiyorum bile! Birde bazı meslekler vardır ki hem dünyayı gezersiniz hemde üstüne maaş alırsınız! İşte bu muhteşem mesleklerden birkaç tanesi;

Dünyayı Maaş Alarak Gezmek

İngilizce Öğretmenliği

İngilizce Öğretmenliği

Eğer ingilizce öğretmeniyseniz işiniz çok kolay! Dünyada ortak dillerden biri olarak benimsenmiş İngilizce size birçok ülkede meslek kapılarını sonuna kadar açacaktır. Her ülkede belli dönemler geçirerek emekliliğiniz için düşünmeye başlayabilirsiniz!

Tur Rehberi

Tur Rehberi Olabilirsiniz.

Zevkli ve güzel mesleklerden bir tanesidir. İnsanlara bir şeyler öğretmenin verdiği huzur ve bunu sizde bir şeyler öğrenirken yapmak paha biçilemez sanırım.

Pilot / Uçak kabin Görevlisi

Pilot / Uçak kabin Görevlisi

Tüm ülkelere bedava uçuyorsunuz, üzerine maaş alıyorsunuz. Üzerine bazı ülkelerde uçuş süreleri gereği konaklama imkanı buluyorsunuz. Tabii ki yorucu olabilir kabin görelileri için fakat her işin yorucu kısımları olduğunu değerlendirirsek alternatif seçenekler bu meslekte olağanüstü!

Cruise Gemisi Çalışanı

Cruise Gemisi Çalışanı

Beni deniz tutmaz diyorsanz size göre olabilir! Diğer mesleklere göre biraz daha sıkıcı ve tutsak gibi olsa da, sonuçta bir çok limanda duraksayacağınızı bilin! Gittiğiniz her limanda gezintiye çıkabilir farklı ülkelere sınırlı zaman dilimlerinde de olsa bakabilirsiniz!

Dans Hocası Olmak

Dans Hocası Olmak

Tüm dünyada insanların beğenerek yaptığı şeylerden biri de danstır! Gitmek istediğiniz ülkelerin dilini de bildikten sonra iyi bir dans hocasıysanız eğer mesleğinizi cebinizde her ülkeye götürebilirsiniz!

Global Otel Zincirlerinde Çalışmak

Global Otel Zincirlerinde Çalışmak

Uluslararası otellerde çalıştığınızda sizi iş amacıyla farklı ülkelere sık sık ziyarete gönderebilirler. Sonuçta uluslararası şirketlerin uluslararası ofisleri olur. Farklı Lokasyonları da gözlemledikten sonra şirketiniz için farklı bir ülkede bile çalışmaya devam edebilirsiniz.

Grafiker Olmak

Grafiker Olmak

Teknolojinin geliştiği bu dönemde iyi bir grafiker heryerde iş bulabilir!

Seyahat Bloggerlığı

Seyahat Bloggerlığı

Ülkemizde de son zamanlarda çok popüler olan bu mesleğin en harika tarafı tek işinizin yeni bir yerler keşfetmek ve insanlara tanıtmak!

Yazarlık

Yazarlık

Yine bilgisayarınızın yanında olduğu her an işinizi yapabileceğiniz bir meslek. Freelance işlerin en iyi kazandıranlarından bir tanesi.

Gurme Olmak

Gurme Olmak

Gurmeliği iyi yapabiliyorsanız, bir Youtube kanalı açıp hemen dünyayı dolaşmaya başlayabilirsiniz!

Evet tabiki her mesleği paylaşamadık. Bu arada mesleğin yaşı olmaz. Yaşınız kaç olursa olsun her zaman mutlu olacağınız işi yapmayı isteyin!

Dünyayı Maaş Alarak Gezmek adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dünya Ülkeleri kategorimize göz atabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here