Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaDiğerDünyanın En İlginç Hapishaneleri

Dünyanın En İlginç Hapishaneleri

-

Hepimizin aklına izlediği dizlerden ya da filmlerden bir şeyler geliyor. Ancak gerçek hayatta Dünyanın En İlginç Hapishaneleri sanıldığının aksine daha ilginç ve korkutucu olabilir.

Dünyanın En İlginç Hapishaneleri

Terre Haute Askeri Cezaevi

Terre Haute Askeri Cezaevi

1940 yılında açılan cezaevi maksimum güvenlikle korunuyor. Buradan firar etmek neredeyse imkansızdır. Hapishanede bulunan kamera sistemi her alanı görür ve 360 derece kayıt alır. Ayrıca hapishanenin her bölgesinde hareket sensoru ile çalışan güvenlik mekanizmaları da bulunuyor. Bunların haricinde hapishanede mahkumların yüzlerinin kayıtlı olduğu bir de yüz tanıma sistemi bulunuyor. Dünyanın en yüksek teknolojiye sahip cezaevidir.

Gidani Hapishanesi, Gürcistan

Gidani Hapishanesi, Gürcistan

2012 yılında ortaya çıkan bir video ile kötü şöhretine herkes şahit oldu. Videoda gardiyanların mahkumlara kötü işkencelerini görebilirsiniz.

Bastoy Hapishanesi, Norveç

Bastoy Hapishanesi, Norveç

Dünyanın en lüks hapishanesidir. Bir adanın üzerine kurludur. İçerisinde ise 115 mahkum bulunuyor. Minimum güvenlikle, dünyanın ilk ekolojik hapishanelerinden biridir. Adada görevli olarak yalnızca 5 gardiyan bulunuyor. Mahkumların bu lüks hapishanede sorumlu oldukları tek şey sabah 08.00 ile akşam 15.30 arası marangozhanede ya da çiftlikte çalışmaktır.

La Sante, Fransa

La Sante, Fransa

Bu hapishane o kadar pis ve kötü şartlara sahip ki yalnızca mahkumlara ev sahipliği yapmıyor. Aynı zamanda lağım fareleri ve çeşitli böceklere de yuva olmuş durumdadır. Aşırı bir şekilde kalabalık olmasının yanı sıra aynı zamanda gardiyanları da çok acımasızdır. Koşulları o kadar berbat ki, 2002 yılında 73 cezaevi mahkumu atık su kanalında su içerek intihar etmişler.

Sark Hapishanesi

Sark Hapishanesi

Dünyanın En İlginç Hapishaneleri’nin son adımında ise Sark Hapishanesi var. 1856 yılında kurulan bu hapishane dünyanın en küçük hapishanesidir. Aynı anda yalnızca 2 mahkum kalabiliyor. Sark Hapishanesi, genellikle bir günlük durumlarda kullanılıyor. Nezarethane gibi diyebiliriz.

Dünyanın En İlginç Hapishaneleri adlı makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Dünyada Nam Salmış 10 Yan Kesicilik Şehri adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol