Ana Sayfa Galeri Dünyanın En Gizemli 10 Bölgesi!

Dünyanın En Gizemli 10 Bölgesi!

-

Tarihimizden binlerce yıl önce kalmış bazı kalıntılar vardır. Bu kalıntılar ile oluşturulmuş yapıları hepimiz şüphesiz merak ederiz. O kadar geniş yapı ve binalar vardır ki ne amaçla yapıldığı, neye hizmet ettiği henüz belirlenenemiştir.

Stonehenge İngiltere

Stonehenge / İngiltere

Bu yapıda kullanılan ağır kayalar yapının bulunduğu yere yüzlerce kilometre ötede bir taş ocağında yapılmış. Ne şekilde getirildiği bilinmese de efsaneye göre buradaki taş yapının büyücü Merlin tarafından yapıldığı iddia ediliyor.

Baalbek Lübnan

Baalbek / Lübnan

Bu yapıda bir tapınak topluluğunun yaşadığı bir şehir var aslında. Görselde gördüğünüz ise o şehirden kalan tek yapı. Bilim insanlarının dahi çözemediği bir gerçek varki oda 1000 ton ağırlığındaki taşlar ile bu yapının nasıl oluştuğu. Çünkü Roma’lıların o dönemde böyle bir yapı oluşturucak teknolojik alt yapısı yoktu.

Newgrange

Newgrange / İrlanda

Görselde görmüş olduğunuz bu yapı İrlanda’da bulunup 300 yıl önce araştrmaya başlanılmıştır. Yapılan kazılar neticesinde aslında bir mezarlık olduğu ortaya çıkmıştır. Batıl inançlara sahip İrlanda’lılar buranın elf ve periler tarafından yapıldığına inanır.

Kuzey Kafkasya Dağları Rusya

Kuzey Kafkasya Dağları / Rusya

Yapıdaki evlerin küçük durduğuna bakmayın! Ağırlıkları tonları buluyor! Bu küçük evlerin tarihinin beşbin yıl öncesine dayandığı iddia ediliyor.

Tikal Guatemala

Tikal / Guatemala

Gördüğünüz yapı Tikal’de bulunan Maya yerleşimlerinden birisidir. Yemyeşil bir orman içerisinde gizlenmiş, içinde yapay göletler, saraylar ve top oynamak için alanlar bulunur. O dönemde böyle bir yapının nasıl yapıldığı, hangi ihtiyacı karşıladığı hala merak ediliyor.

Petra Ürdün

Petra / Ürdün

Görünen yapı Petra’da bulunan, deniz seviyesinin üstünde yaklaşık 900 metre yükseklikteki kayaların üzerine inşa edilmiştir. Bir türbe veya tapınak olduğu iddia ediliyor. Henüz iskele dahi yapılmadan nasıl böyle bir yapının yapıldığı ise merak konusu.

Taş küreler Kosta Rika

Taş Küreler / Kosta Rika

Bu yapı Pasifik Kıyılarında bulunur. Bu küreleri bulan işçiler ise içlerinde altın olduğuna inanarak bazılarına zarar vermişlerdir. Şimdilerde ise turist çekmek için şehir meydanlarında bulunan bu yapıların neden ve nasıl yapıldıkları merak ediliyor.

Terracotta Ordusu Çin

Terracotta Ordusu / Çin

Qin Shi Huang’ın mezarlığında 8000’den fazla çin savaşçısı ve at bulunmaktadır. Geleneklerinden bağımsız olarak Vali beraberinde gömülmüşlerdir. M.Ö 200’den itibaren uzun uğraşlar sonucu yapılan bu yapıda her heykelin yüzü birbirinden farklıdır.

Timbuktu Mali

Timbuktu / Mali

Gördüğünüz bu yapı yaşlı bir adam tarafından şans eseri ortaya çıkarılmıştır. Ortaçağ masallarında ev sahibidir.

Paskalya Adası heykelleri Şili

Paskalya Adası Heykelleri / Şili

Pasifik tarafında bir arazide bulunur. Bu yapıda heykellerin farklı noktalardan getirildiğine dair kanıtlar bulunmuştur. Heykellerden daha ağır olan yapılar varki oda stantlarıdır. Köle tüccarları yüzünden bu yapıların nasıl oluştuğuna dair kanıt bulmak için hiçbir yerli insana rastlanılmamıştır.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone