Pazar, Haziran 9, 2024
Ana SayfaGaleriDünyanın En Gizemli 10 Bölgesi!

Dünyanın En Gizemli 10 Bölgesi!

-

Dünyanın En Gizemli 10 Bölgesi’ni sizler için listeliyoruz. Tarihimizden binlerce yıl önce kalmış bazı kalıntılar vardır. Bu kalıntılar ile oluşturulmuş yapıları hepimiz şüphesiz merak ederiz. O kadar geniş yapı ve binalar vardır ki ne amaçla yapıldığı, neye hizmet ettiği henüz belirlenenemiştir.

Dünyanın En Gizemli 10 Bölgesi

İngiltere Stonehenge

Stonehenge / İngiltere

Dünyanın En Gizemli 10 Bölgesi’nin ilk adımında Stonehenge var. Bu yapıda kullanılan ağır kayalar yapının bulunduğu yere yüzlerce kilometre ötede bir taş ocağında yapılmış. Ne şekilde getirildiği bilinmese de efsaneye göre buradaki taş yapının büyücü Merlin tarafından yapıldığı iddia ediliyor.

Lübnan Baalbek

Baalbek / Lübnan

Bu yapıda bir tapınak topluluğunun yaşadığı bir şehir var aslında. Görselde gördüğünüz ise o şehirden kalan tek yapı. Bilim insanlarının dahi çözemediği bir gerçek varki oda 1000 ton ağırlığındaki taşlar ile bu yapının nasıl oluştuğu. Çünkü Roma’lıların o dönemde böyle bir yapı oluşturucak teknolojik alt yapısı yoktu.

İrlanda Newgrange

Newgrange / İrlanda

Görselde görmüş olduğunuz bu yapı İrlanda’da bulunup 300 yıl önce araştrmaya başlanılmıştır. Yapılan kazılar neticesinde aslında bir mezarlık olduğu ortaya çıkmıştır. Batıl inançlara sahip İrlanda’lılar buranın elf ve periler tarafından yapıldığına inanır.

Rusya Kuzey Kafkasya Dağları

Kuzey Kafkasya Dağları / Rusya

Yapıdaki evlerin küçük durduğuna bakmayın! Ağırlıkları tonları buluyor! Bu küçük evlerin tarihinin beşbin yıl öncesine dayandığı iddia ediliyor.

Tikal Guatemala

Tikal / Guatemala

Gördüğünüz yapı Tikal’de bulunan Maya yerleşimlerinden birisidir. Yemyeşil bir orman içerisinde gizlenmiş, içinde yapay göletler, saraylar ve top oynamak için alanlar bulunur. O dönemde böyle bir yapının nasıl yapıldığı, hangi ihtiyacı karşıladığı hala merak ediliyor.
Petra Ürdün

Petra / Ürdün

Görünen yapı Petra’da bulunan, deniz seviyesinin üstünde yaklaşık 900 metre yükseklikteki kayaların üzerine inşa edilmiştir. Bir türbe veya tapınak olduğu iddia ediliyor. Henüz iskele dahi yapılmadan nasıl böyle bir yapının yapıldığı ise merak konusu.

Kosta Rika Taş Küreler

Taş Küreler / Kosta Rika

Bu yapı Pasifik Kıyılarında bulunur. Bu küreleri bulan işçiler ise içlerinde altın olduğuna inanarak bazılarına zarar vermişlerdir. Şimdilerde ise turist çekmek için şehir meydanlarında bulunan bu yapıların neden ve nasıl yapıldıkları merak ediliyor.

Çin Terracotta Ordusu

Terracotta Ordusu / Çin

Qin Shi Huang’ın mezarlığında 8000’den fazla çin savaşçısı ve at bulunmaktadır. Geleneklerinden bağımsız olarak Vali beraberinde gömülmüşlerdir. M.Ö 200’den itibaren uzun uğraşlar sonucu yapılan bu yapıda her heykelin yüzü birbirinden farklıdır.

Mali Timbuktu

Timbuktu / Mali

Gördüğünüz bu yapı yaşlı bir adam tarafından şans eseri ortaya çıkarılmıştır. Ortaçağ masallarında ev sahibidir.

Şili Paskalya Adası Heykelleri

Paskalya Adası Heykelleri / Şili

Dünyanın En Gizemli 10 Bölgesi’nin son adımında Şili var. Pasifik tarafında bir arazide bulunur. Bu yapıda heykellerin farklı noktalardan getirildiğine dair kanıtlar bulunmuştur. Heykellerden daha ağır olan yapılar varki oda stantlarıdır. Köle tüccarları yüzünden bu yapıların nasıl oluştuğuna dair kanıt bulmak için hiçbir yerli insana rastlanılmamıştır.

Dünyanın En Gizemli 10 Bölgesi adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dünya Ülkeleri kategorimize göz atabilirsiniz.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol