Ana Sayfa Genel Dünyada Nam Salmış 10 Yan Kesicilik Şehri

Dünyada Nam Salmış 10 Yan Kesicilik Şehri

-

Rio de Janerio Brezilya
Rio de Janerio, Brezilya

Brezilya’da bulunan Rio de Janerio kumsalları ile ünlüdür. Bu muhteşem kent, güzelliğinin yanında tehlike de barındırıyor. Rio sokaklarında özellikle de iç kısımlarda yan kesicilik olayları yüksek seviyededir. Bu tür olaylara karşı dikkatli olmalı ve seyahatiniz sırasında tek dolaşmamalısınız.

Barselona İspanya

Barselona, İspanya

Barselona, dünyada yankesicilik cenneti olarak biliniyor. Günde yaklaşık olarak 300 hırsızlık ve yankesicilik vakası yaşanıyor. Seyahatiniz sırasında değerli eşyalarınızı dikkatlice korumalısınız.

Madrid İspanya

Madrid, İspanya

Dünyaca meşhur olan Bosna çetesini evi olarak bilinir. Madrid’e taşınan çete, şöhretini binlerce turist ve metro yolcusundan yankesicilik yaparak çaldıkları eşyalara borçlular diyebiliriz. 2013 yılında çete üyelerinin metroya girmesi yasaklansa da, kısa bir süre sonra yasak kalktı. Yasak olduğu dönemde ise metrolardaki suç oranının %40 civarlarında azaldığı bildiriliyor.

Roma İtalya

Roma, İtalya

Oldukça tarihi yapı barındıran, hatta direkt kendisi tarih olan bir şehirdir İtalya. Sokaklarında gezmek her ne kadar güzel olsa da, birçok tehlike barındırıyor. Kolezyum, Vatikan ve İspanyol Merdivenleri gibi kalabalık yerlerdeki hırsızlık oranları oldukça yüksektir.

Paris Fransa

Paris, Fransa

Fransa belki de dünyanın en çok turist alan ülkesinden biridir. Bu yüzden de yankesicilerin en sevdiği şehirlere ev sahipliği yapıyor. Hatta Louvre müzesi 2013 yılında hırsızlık olayları yüzünden başlayan grevler sonucu bir süre kapalı bile kalmıştır.

Prag Çek Cumhuriyeti

Prag, Çek Cumhuriyeti

Prag’ta da dünyanın her yerinde olduğu gibi yankesiciler bulunuyor. Ancak burada oranlar daha yüksektir. Özellikle de toplu taşımlarda karşılaşılan hırsızlık olayları turistleri tedirgin ediyor. Prag Kalesi olmak üzere özellikle turistik yerlerde yankesiciler kol geziyor diyebiliriz.

Londra İngiltere

Londra, İngiltere

Avrupa’da turistik yankesicilik ve kapkaç denilince başı çeken şehirler arasında Londra’da bulunuyor. Durum artık öyle kontrol altına alınmaz hale gelmiş ki, Londra bu tarz hırsızlık olaylarına karşı özel eğitimli sivil polisleri devreye sokmuştur.

Napoli

Napoli

Özellikle de organize çalışan çeteler ile Napoli’nin başı dertte gözüküyor. Kapkaç ve yankesicilik çeteleri turistlerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Bazı ülkeler artık Napoli’ye giden vatandaşlarını olaylara karşı uyarıyor ve önlem almalarını da söylüyor.

Cape Town Güney Afrika Cumhuriyeti

Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti

Sosyal eşitsizlik oranının yüksek olduğu bölgelerde hırsızlık olayları da tehlike arz etmeye başlıyor. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en çok turist alan Cape Town şehri de dünyanın en tehlikeli şehirleri arasında yer alıyor.

Bağdat Irak

Bağdat, Irak

Irak’ın başkenti olan Bağdat, yüzyıllar boyunca bilim ve sanatın başkentliğini yapmış olmasına rağmen, şu anda hiçte öyle bir izlenim vermiyor. Günümüzde daha çok terör saldırıları ile gündemdedir. Dünyanın ise en güvenliksiz ve tehlikeli şehirleri arasında yer alıyor.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone