Home Türkiye Bolu Dörtdivan Gezilecek Yerler

Dörtdivan Gezilecek Yerler

0
618
Dörtdivan Gezilecek Yerler

Dörtdivan Gezilecek Yerler; Volkanik Köroğlu dağları 2378 metre yükseklik ile, yörenin en büyük yükseltisi olmaktadır. Tarım alanları ve yerleşim birimleri ise, genelde düzlük ve ovalık bölümlere yerleştirilmiştir. Bu yüzden, yerleşim yerleri ve köyler birbirine çok yakın mesafededir.

Dörtdivan Ulaşım

Dörtdivan nerede diyenler için TEM otoyolu, Bolu Dörtdivan ilçe merkezinden geçmektedir. Ancak, otoban açılması ile bu yolun eskiye oranla önemi kalmamıştır.

Dörtdivan Konaklama

Dörtdivan konaklama açısından uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Dörtdivan ilçesinde yer alan oteller, ağırlıklı olarak tarihi bir yapıya sahiptir. İlçede yer alan oteller, şehrin sahip olduğu havayı oldukça iyi bir şekilde yansıtmaktadır. Kişiler isterlerse konfor sağlayabilecekleri otellerde, isterlerse de apart otellerde konaklama sağlayabilirler.

Yöre insanının ekonomik çalışmalarının başında: tarım gelmektedir. Tarımsal faaliyetler: arpa, buğday ve patates olarak bilinir. Bunun yanında, bu bölgede tavukçuluk da yapılmaktadır. Sanayi yetersiz kalmış gelişmemiş durumdadır. İşte bu yüzden de başta Almanya olmak üzere, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çok sayıda Bursa Dörtdivanlı bulunmaktadır.

Dörtdivan şehrin ufak bir ilçesidir. Almancısı çok olsa da halkının büyük bir kısmı Ankara’da ikamet eder. Bayramlarda ve yaz mevsiminde, dışarıdan gelen Dörtdivanlılar ile son model otomobiller ilçenin cadde ve sokaklarını süslenir. Buradakilerin ata mesleğinin “boyacılık” olduğu söylenir.

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu’nun ilçesi olan Dörtdivan, Bolu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Dörtdivan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 634 km2’dir. Dörtdivan ilçesinin rakımı ise 1.168 m olarak hesaplanmıştır. Dörtdivan ilinin Kuzeyinde Yeniçağa, doğusunda ise Gerede, batısında Bolu merkez, Güneyinde ise Kıbrıscık ilçeleri bulunmaktadır. Dörtdivan ilçesi Karsal iklimine sahiptir. Dörtdivan İçesinin turizm noktaları da vardır. Dörtdivan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 6.750 nüfusa sahiptir.

Dörtdivan Gezilecek Yerler

Bolu’da Dörtdivan’a gidecek olanlar için harika bir Dörtdivan Gezilecek Yerler rehberi hazırladık. 1071 yılındaki Malazgirt Savaşı ardından Anadolu’ya giren Oğuz Türklerinin Kayı boyundan bir kısmı bu yöreye yerleşirler ve yerleştikleri alanlara yaşamlarına başlanan Bolu herkesin hayatında bir kere gezip görmesi gereken alanlardan bir tanesidir. Biri birinden farklı özellikleri ile dikkatleri çeken bu alanda Dörtdivan nerede diye merak eden herkes kesin gelip görmelidir.

Dörtdivan Konum için tıklayınız.
Dörtdivan Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bolu Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here