Ana Sayfa Hobiler Kamp Doğaya Yolculuk: Bolu Kamp Alanları

Doğaya Yolculuk: Bolu Kamp Alanları

-

Yedi Göller Mili Parkı

Bolu’ nun 42 kilometre kuzeyinde yer alan bu yer alan birbirinden farklı 7 gölün bulunması ile 7 göller adını almaktadır. Bolu’ya gidip de burada kamp yapmadan asla dönmeyin. Doğanın tüm güzelliklerinden faydalanabileceğiz mükemmel bir yer. Temiz havası ve doğal güzellikleri olan bu kamp alanı, kampçılara  mükemmel bir deneyim yaşatmaktadır. Yalnız buraya ulaşım yoktur ancak kendi özel aracınız veya otostop ile gidebilirsiniz.

At Yaylası Kamp Alanı

Bolu merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. At yaylası rakım olarak 1355 yükseklikte olup 560 metre genişliğindedir. At Yaylası’nı diğer kam p alanlarından ayıran en büyük özellik ise zamanında Osmanlı Sarayı’nın at yetiştirmek üzere kullandığı alan olan bu yer, geleneği bozmayıp yılkı atlarına burada  ev sahipliği yapmaktadır. Bu yaylanın  bir diğer özelliği ise yaylada bulunan halkın şifalı olarak kabul ettiği yel suyudur. Burada su ile yapılan mayasız yoğurdun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülmektedir. Ayrıca bu bölge göçmen kuşlara ve leyleklere ev sahipliği yapmaktadır.Gündüzleri sıcak olan bu yer geceleri oldukça soğuktur. Ona göre tedbirli gelmenizi tavsiye ederim.

Bolu Yedigöller 12

Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sülüklü Göl anayoldan ayrıldık dan sonra 9 kilometre yol ile yaklaşık 20-25 dakika sürmektedir. Bölge halkının diliyle sarı gölcük denmektedir. Batı Karadeniz’in en muhteşem  güzelliklerinden birisi konumundadır. Bu bölge yaklaşık 1100 metre rakıma sahip nu yer 40’ı endemik olmak üzere 400 üzerinde bitki türünü barındırmaktadır. Bolu’ da kamp deyince akla ilk gelen yerlerden biridir. Fotoğraf çekebilir, yürüyüş yapıp diğer doğa aktivitelerinden faydalanabilir, okul ve  iş stresinden bir kaçarak bir süre burada kafa dinleyebilirsiniz. Bu alanda telefon bile çekmemektedir.

Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı

Sonbahar aylarında tercih edebileceğiniz çok güzel yerlerden biridir. Karagöl Tabiat Parkı Alanı kampçılara ücretsiz hizmet vermektedir. Alanda birçok kampçı görürseniz şaşırmayın. Doğanın vermiş olduğu sakinlik kuş sesi ile huzur dolu bir kamp günlükleri yaşabilirisiniz.

Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Göksu Tabiat Parkı kalabalıktan uzaklaşıp sessiz bir yer tercih edenler için kamp severlerin beğeneceği bol bol fotoğraf çekebileceği güzel sessiz bir yerdir.Doğa ve kuş sesleri ile baş başa kalıp arkadaşınız,eşiniz veya ailenizle mükemmel bir hafta sonu geçirmek için çok güzel yer olan bir kamp alanıdır. İçme suyu,tuvalet ve tesis gibi alanları da bulunmaktadır.

Bolu Yedigöller 13

Abant Tabiat Parkı Kamp Alanı

Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri olan Abant gölü her yıl binlerce insanı ağırlamaktadır.  Ayrıca bölgeye birçok turist gelmektedir. Abant gölünün etrafı zengin bitki örtüsü kaplanmaktadır. Şehir merkezine 42 km uzaklıkta bulunan bu yer ulaşım vardır. Tam anlamıyla tabiat harikası olan bu yer yoğun insan gelmesi sebebiyle sadece kamp yaparak değil etrafında bulunan otellerde kalma imkanı da sunuyor. Otellerin ve tesislerin olduğu bu yerde ulaşımda sıkıntı olmaksızın market ihtiyaçlarını da tesislerden faydalanarak yapabilirsiniz.

Pürenli Yaylası Kamp Alanı

Pürenli Yaylası Kamp Alanı son dönemlerde oldukça tercih edilen bir yer haline gelmiştir. Sakin ve sessizlik arayan kampçılar için bir numaralı yerlerden birisidir.Rakımın 1500 e yaklaştığı bu yerde gündüzleri sıcak geceleri ise oldukça soğuktur. Buraya gelirken tulumlarınızı yanınızda getirmeyi unutmayın. Yalnız buraya ulaşım yoktur kendi özel aracınızla 10 km patika bir yolu gitmek durumundasınız. Telefonun bile az çektiği bu yerde bütün dertlerden uzaklaşıp kuş sesleriyle ve doğanın muhteşem esintisiyle baş başa kalmak sizi cennete götürecek ve muhteşem  bir kampın keyfini çıkartabileceksiniz.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone