Home Türkiye Giresun Doğankent Gezilecek Yerler

Doğankent Gezilecek Yerler

0
335
Doğankent Gezilecek Yerler

Doğankent Gezilecek Yerler Türkiye de bulunmak da olan bir ilçedir. Bu ilçe Giresun şehrin de yer almaktadır.  İlçenin eski ismi ise manastır bükü olarak bilinmektedir. Bu isim ise ilçe de yaşayan kişilerin yoğun bir şekil de doğan beslenme alışkanlıkları yüzünden verilmiştir. Doğankent ilçesinin ne zaman kurulduğu ve ne zaman kurulduğu bilinmemektedir. Bunun nedeni ise ilçenin kuruluşu hakkın da hiçbir bilgi olmamasından dolayıdır. İlçe hakkın da bilgi kürtün-i zir zamandan sonra verilmektedir. Doğankent ilçesinin bir Çepni boyu olarak bilinmektedir. Çepni boylarının Anadolu’ya yerleşmeye başladıkları zamanlar da bu vadiden geçmişlerdir. Çepni boyları genel olarak Tirebolu, Görele, Espiye ilçelerine yerleşmişlerdir.

Doğankent’e Ulaşım

Doğankent ilçesi Giresun şehrin de yer almak da olan bir ilçedir. Bu ilçe de doğal güzellikler yer almaktadır. Bu yüzden de birçok kişi bu ilçeyi gezip görmek istemektedirler. Bu ilçeyi gezip görmek isteyen kişiler ise Doğankent’e ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Doğankent ilçesin ulaşım sağlayabilmek için hava yolu ve kara yolu bulunmaktadır. Ayrıca şehir içerisin de birçok yere ulaşım sağlayan dolmuşlar da yer almaktadır.

Doğankent Konaklama

Doğankent ilçesi tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan sevimli bir ilçedir. Bu ilçe birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. İlçeye ziyarete gelen kişilerin birçok imkânı bulunmaktadır. Bu imkanlardan biri ise Doğankent konaklama imkânı olarak bilinmektedir. Bu imkanlar ise, otel ve pansiyon gibi imkanlardır. İlçeyi ziyarete gelen kişiler hem daha konforlu olmasından dolayı hem de ulaşımı daha kolay olmasından dolayı otel de konaklanmayı tercih etmektedirler.

Doğankent Gezilecek Yerler

Doğankent ilçesin de birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Doğankent gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Erik Deresi Şelalesi

Bu şelale ilçenin merkezine 5 km uzaklık da yer almak da olan bir şelaledir. Bu şelale çatalağaç da bulunmaktadır. Şelalenin doğal güzelliği ve huzurlu bir yer olması ziyaretçiler tarafından beğeni toplamaktadır.

Doymuş Şelalesi

Doymuş şelalesi ilçenin merkezine 4 km uzaklık da yer almak da olan bir şelaledir. Bu şelalenin yaklaşık 25-30 metre yüksekliği bulunmaktadır.

Doğankent Konum için tıklayınız.
Doğankent Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here