Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaTürkiyeAydınDidim Gezilecek Yerler

Didim Gezilecek Yerler

-

Aydının bir ilçesi olarak bilinen Didim Gezilecek Yerler ilçesi mutlaka görülüp gezilmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Didim ilçesinin eski ismi ise Yenihisar olarak bilinmektedir. Bu ilçe turistik açıdan zengin bir ilçedir. Adını ise Apollo ve Artemis yani ikiz tapınaklardan alarak Didim olmuştur.

Didim Nerede?

İlçenin güzelliğini ve tarihi yapısını görmek isteyen birçok kişi Didim nerede sorusunun cevabını merak etmektedir. Didim ilçesi Aydın şehrinin bir ilçesidir. Aydın şehri ise ege bölgesin de yer almaktadır.

Didim’e Ulaşım

İlçenin güzelliklerini ve tarihi yapısını görmek isteyen birçok kişi Didim’e ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Didim ilçesine ulaşabilmek için birçok imkân bulunmaktadır. Bu imkanlar ise, hava yolu, demir yolu ve kara yoludur. Didim ilçesine gelmek isteyen kişiler genel olarak ulaşım için hava yolunu tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe içerisin de otobüs, dolmuş ve metro gibi ulaşım imkanları yer almaktadır.

Didim Konaklama

Didim ilçesinin güzelliklerini gezip görmek isteyen kişiler için birçok Didim konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Didim ilçesini gezmeye gelen kişiler genel olarak otel de kalmayı tercih etmektedirler. Aynı zaman da ilçe pansiyonlar ve kiralanabilir günlük evler de yer almaktadır.

Didim Gezilecek Yerler

Aydının ilçelerinden biri olan Didim gezilecek yerler mutlaka gezilip görülmesi yerlerden bir tanesidir. Kişiler Didim ilçesini gezebilmek için genel olarak yaz aylarını tercih etmektedirler. Bunun nedeni ise turistik bir şehir olmasıdır. Didim ilçesine gelen kişilerin genel olarak en çok gitmeyi tercih ettikleri yerler ise şu şekildedir;

Apollon Tapınağı

Apollon tapınağı, Didyma antik kent içerisin de yer almak da olan bir tapınaktır. Apollon tapınağı, antik Yunan ve roma döneminden kalmış olan bir yapıdır. Ayrıca Türkiye’deki en büyük üçüncü tapınak olarak bilinmektedir.

Milet Müzesi

Milet müzesi, Milet antik kenti içerisin de yer almak da olan bir müzedir. Milet müzesi 1971 yılın da açılmıştır fakat can ve mal varlığından endişelenildiği için ziyarete açılmamıştır. Ziyarete ise 2011 yılın da açılmıştır. Çok güzel tarihi eserlerin yer aldığı bu müze kesinlikle görülüp gezilmesi gereken yerlerden biridir.

Didim Konum için tıklayınız.
Didim Gezilecek yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Aydın Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol