Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaTürkiyeKocaeliDerince Gezilecek Yerler

Derince Gezilecek Yerler

-

Derince Gezilecek Yerler Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yerleşime başlanmış olan bir bölgedir. Bu bölgenin ilk olarak keşfedilmesi 19. Yüzyılın sonlarında gerçekleşmiştir. Liman kurmak için bir bölge arayan yetkililer, İzmit Körfezi’ne yakın olan Derince kıyılarını keşfederler. Burası oldukça derin bir alan olduğu için ilçeye Derince adı verilmiştir ve Derince Limanı bölgenin ilk keşfedildiği yerdir. Liman 1904 yılında işletilmeye başlanmıştır ve liman inşa edilirken bölgedeki yaşam az da olsa başlamıştır. Ardından ilçe Kırım, Kafkaslar ve Balkanlar’dan göç almaya başlamıştır, ilçenin nüfusu artmaya başlamıştır. Tarih boyunca Mustafa Kemal Atatürk, Adnan Menderes, İsmet İnönü gibi önemli isimler tarafından ilçe ziyaret edilmiştir.

Derince’ye Ulaşım

Derince, İstanbul’a 90 kilometre uzakta bulunur. Derince’ye ulaşım sağlamak isteyen kişiler havalimanını kullanabilir ve buradaki araçlarla 1 buçuk saat sonunda ilçeye ulaşabilirler. Ayrıca ilçeye şehirlerarası otobüs ile de gidilebilmektedir. Marmara Bölgesi’nde yer alan şehir ve ilçelerden direkt olarak Derince’ye gidiş sağlanabilmektedir. Ancak diğer şehirlerden direkt Derince’ye giden araçlar yer almamaktadır. Bu nedenle kişiler Kocaeli merkeze gidebilir ve aktarma ile ilçeye varabilirler.

Derince Konaklama

Derince her yıl binlerce turist ağırlayan bir ilçedir. Bu nedenle ilçedeki otellerin sayısı da oldukça fazladır. Özellikle şifa bulmak için bölgeye giden çok kişi bulunmaktadır. İlçede yer alan konaklama alanları da fazladır. Kişiler genellikle bütçelerine göre bir konaklama yeri seçebilirler.

Derince Gezilecek Yerler

Derince gezilecek yerler doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir.

Harikalar Sahili

Derince’de yer alan bu sahil, hem denizyolu hem de karayolu ile ulaşıma imkan vermektedir. Kocaeli merkezden bu sahile kalkan vapur seferleri yer almaktadır. Sahilde yer alan restoranlar farklı konseptlerde olduğu için turistlerin ilgisini çekmektedir.

Buz Pateni Tesisleri

İlçede yer alan tesisin büyüklüğü nedeni ile çevre illerden buraya gelenler de bulunuyor. Çeşitli ulusal yarışmaların yapıldığı bir tesis olarak yer alıyor.

Saat Kulesi

Sultan 2. Abdülhamit, padişahlığının 25. Yılı anısına saat kulesini yaptırmıştır. Büyük olan bu yapı ilçedeki önemli yapılar arasında yer alır. Toplamda 4 bölümü vardır ve 1640 santim yüksekliğindedir.

Derince Konum için tıklayınız.
Derince Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Kocaeli Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol