Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunDereli Gezilecek Yerler

Dereli Gezilecek Yerler

-

Dereli Gezilecek Yerler bir ilçedir. Bu ilçe ise Giresun şehrin de yer almaktadır. Dereli ilçesi Giresun şehrinin güney kısmın da ve Şebinkarahisar kara yolunun 32 km. Uzaklılığın da ve aksu vadisi üzerin de bulunmaktadır. Dereli ilçesi 1926 yılın da nahiye olmuştur. 1 Nisan 1958 yılın da is ilçe olarak kabul edilmiştir. Eski zamanlar da dereli ilçesin de birkaç ev ve Türk, Rum esnaflarının dükkanları bulunmaktadır. Bu dükkanlar dölçukuru köyün de yer almaktaydı. Dereli ilçesinin doğusun da Keşap ve Yağlıdere ilçesi, batısın da ise Bulancak ilçesi yer almaktadır. Ayrıca dereli ilçesi yaylalar diyarı olarak bilinmektedir. Dereli ilçesi dik ve engebeli araziye sahip olan bir ilçedir.

Dereli’ye Ulaşım

Giresun şehrini ziyarete gelen birçok kişi dereli ilçesini de ziyaret etmek istemektedir. Dereli ilçesi Giresun şehrine 40 dk. Uzaklık da yer almaktadır. Dereliye ulaşım için birçok imkân bulunmaktadır. Bu imkanlar ise kara yolu ve hava yoludur. Kişiler daha konforlu olmasından dolayı hava yolunu tercih etmektedirler. Ayrıca ilçe içerisin de çeşitli yerlere gitmek de olan dolmuşlar da bulunmaktadır. Bu dolmuşlar 20 dakika da bir ilçe merkezlerinden kalkmaktadır.

Dereli Konaklama

Dereli ilçesi küçük bir ilçe olarak bilinmektedir. Küçük bir ilçe olmasına rağmen birçok imkânı bulunmaktadır. Bu imkanlardan biri ise dereli konaklama olarak bilinmektedir. Konaklama imkânları ise, oteller ve pansiyonlardır. İlçeye gelen kişiler daha konforlu olmasından dolayı oteller de kalmayı tercih etmektedirler.

Dereli Gezilecek Yerler

Dereli ilçesi küçük ve sevimli bir ilçedir. Bu yüzden birçok kişi dereli ilçesini gezip görmek istemektedir. Dereli gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Dereli Yaylaları

Dereli ilçesin de iki adet yayla yer almaktadır. Bu yaylar ise kümbet yaylası ve Bektaş yaylasıdır. Kümbet yaylası genel olarak daha çok bilinmek de olunan bir yayladır. Kümbet yaylasın da birçok festival düzenlenmektedir.

Dereli Buzul Gölleri

Giresun şehrin de 7 adet buzul gölü yer almaktadır. Bu buzul göllerinin hepsi dereli ilçesin de bulunmaktadır. Dereli de gezilmesi gereken yerlerden biri de buzul gölleridir.

Dereli Konum için tıklayınız.
Dereli Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol