Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeDemirci Gezilecek Yerler

Demirci Gezilecek Yerler

-

Manisa Demirci Gezilecek Yerler nasıl bir yer diye soranlar ve bölgeyi ziyaret etmek isteyenler için güzel ilçenin tanıtıldığı bir yazı hazırlamaya başladık. Demirci Ege Bölgesi’nin iklim özelliklerinin ve bitki örtüsünün yansıdığı doğal güzellikleriyle; aynı zamanda bünyesinde bulunan Eğitim Fakültesi ve kalabalık yollarıyla bütünleşen bir bölge.

Ege Bölgesi’nin ve Manisa’nın sayısız tarihi eserlerinde olduğu gibi burada da pek çok kıymetli eser görmek mümkün. Özellikle Demirci’ye geldiğinizde Sardes Şehri kalıntılarını görmeyi ihmal etmeyin. Halı dokumacılığının da ön plana çıktığı önemli bir alan olan Demirci ilçesinin il merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 177 kilometre civarıdır.

İlçedeki yaşam milattan önceki devirlere kadar dayandırılmaktadır. İlçenin bu ismi almasının sebepleri hususunda farklı söylemler mevcuttur. Bunların arasında öne çıkanlardan birisi; Malazgirt Zaferi’nin ardından Türk akıncılarının doğal güzelliklerini beğendiği  bu bölgeye Türkmen ağzında ‘havası güzel ve suları bol’ mânâsına gelen ‘ temurçi’ adını verdikleri ve bu ismin Demirci’ye kadar evrildiği yönündedir.

Demirci’ye Ulaşım

 Manisa Demirci  arası bölgenin yaklaşık 177 kilometre olduğunu söylemiştik.  Bu anlamda şehir merkezinden belli bir mesafede konumlanmış olan ilçenin ulaşımı ise rahattır. Toplamda 101 mahallesi bulunan ilçenin Gördes, Köprübaşı, Kula ve Selendi ilçeleri ile komşuluğu vardır. Karayolu olarak en rahat otobüs tercihi değerlendirilebilir.

Aynı zamanda bir öğrenci şehri olması ve kalabalık durumu nedeniyle kendin çok sayıda farklı bölgesinden değişik ulaşım alternatifleri bulunmaktadır. Bölgede yer alan minibüs hatları da tercih edilebilecek diğer seçeneklerden birisidir. Yine bu alandan Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşılabilir ancak biraz mesafesi vardır.

Demirci’de Konaklama

Demirci çevreye nazaran yoğun nüfusu ve tarihi ve doğal güzellikleri ile turist çekme kapasitesi sayesinde farklı konaklama alternatiflerine sahip bir alandır. Bu nedenle bölgeye gittiğinizde mekan bulmak konusunda zorluk çekmezsiniz. İlçede çeşitli otel ve pansiyonlar bulmak ve bunlardan istenen mekanı bütçeye göre seçmek mümkündür.

Demirci Gezilecek Yerler

 Demirci gezilecek yerler  denildiğinde öncelikle bölgenin tarihi yapılarına ve doğal güzelliklerine göz atmakta fayda var. Örneğin Sidas Antik Kenti’ne mutlaka uğramalı, Saraycık Kaplıcaları’nı görmeli, Bardakçı Köyü İçmesi ile Hisar Kaplıcaları’nı da ziyaret etmelisiniz.

Demirci Konum için tıklayınız.
Demirci Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Manisa Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol