Home Türkiye İzmir Delikli Koy Gezi Rehberi

Delikli Koy Gezi Rehberi

1
579
Delikli Koy

Delikli Koy Gezi Rehberi ve Çeşme gezilecek yerler arasında bulunan Koy’da denize girebilirsiniz. Sessiz ve sakin bir tatil arayışı içinde olanların tercih ettiği bir koydur. Diğer yerlere göre sakin olmasının nendi ise denizinin soğuk ve çakıllı olması diyebiliriz. Burayı özel kılan en önemli özelliği ise kayalarıdır. Kayalıklar doğal yollardan oluşmuş. Bu koy genelde kayalıklardan denize girmek için tercih ediliyor.

Delikli Koy Gezi Rehberi

İsmi ise iki koy arasında bulunan bir kayadan geliyor. Bu kayalar koyu birbirine bağlıyor. Mağara gibi bir alandan geçtiğinizde koyun diğer tarafına çıkabiliyorsunuz.

Delikli Koy

Delikli Koy Konaklama

Koyun etrafından konaklama için herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak burası oldukça düz zemine sahip olduğu için kamp yapmaya elverişlidir. Burada kamp yapabilir ve engin denizinin tadını çıkarabilirsiniz.

Delikli Koy’a Nasıl Gidilir?

Koya ulaşmak için öncelikle Alaçatı Port’a gelmelisiniz. Daha sonra ise 4 kilometrelik bir mesafeden sonra koyun patikasında devam ederek koya ulaşabilirsiniz. Koya şahsi aracınızla gelmek zorundasınız çünkü toplu taşıma araçları koya kadar gitmiyor.

Konum için tıklayınız.

İzmir Gezi Rehberi için tıklayınız.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here