Ana Sayfa Şehirler İzmir Delikli Koy Gezi Notları

Delikli Koy Gezi Notları

-

Çeşme gezilecek yerler arasında bulunan Delikli Koy da denize girebilirsiniz. Sessiz ve sakin bir tatil arayışı içinde olanların tercih ettiği bir koydur. Diğer yerlere göre sakin olmasının nendi ise denizinin soğuk ve çakıllı olması diyebiliriz. Burayı özel kılan en önemli özelliği ise kayalarıdır. Kayalıklar doğal yollardan oluşmuş. Bu koy genelde kayalıklardan denize girmek için tercih ediliyor.

İsmi ise iki koy arasında bulunan bir kayadan geliyor. Bu kayalar koyu birbirine bağlıyor. Mağara gibi bir alandan geçtiğinizde koyun diğer tarafına çıkabiliyorsunuz.

Delikli Koy Konaklama

Delikli Koy etrafından konaklama için herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak burası oldukça düz zemine sahip olduğu için kamp yapmaya elverişlidir. Burada kamp yapabilir ve engin denizinin tadını çıkarabilirsiniz.

Delikli Koy’a Nasıl Gidilir?

Koya ulaşmak için öncelikle Alaçatı Port’a gelmelisiniz. Daha sonra ise 4 kilometrelik bir mesafeden sonra koyun patikasında devam ederek koya ulaşabilirsiniz. Koya şahsi aracınızla gelmek zorundasınız çünkü toplu taşıma araçları koya kadar gitmiyor.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone