Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaTürkiyeKocaeliDarıca Gezilecek Yerler

Darıca Gezilecek Yerler

-

Şehre bağlı olan en kalabalık üçüncü ilçedir. Ancak Darıca Gezilecek Yerler nüfus yoğunluğu olarak Kocaeli’nin en kalabalık ilçesi olarak adlandırılır. İlçe adını alanlarına dahil olan Darıca Kalesi’nden alır. Darıca’daki ilk yerleşik yaşam milattan önce 1100’lere dayanır. Bölgede yaşayan ilk halkın Misyalılar olduğuna inanılır. Osmanlı Devleti dönemi içerisinde Tinyalılar bir dönem yaşamıştır. Ardından Bithinyeler tarafından ele geçirilmiştir ve milattan önce 378’de Bithinyen Krallığı adını almıştır. Bu zamanlar içerisinde Darıca’nın tam olarak yerleşik bir bölge olduğu ifade edilebilmektedir. Krallık, bir zaman sonra eyalet olmuş ve Roma İmparatorluğu’na bağlı kalmıştır. 1329 yılında ise ilçe Bizanslıların yönetimi altına girmiştir. Osmanlı Devleti tarafından ele geçirilen bölge, yıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır.

Darıca’ya Ulaşım

Seyahat etmek isteyen kişiler Darıca’ya ulaşım sağlamak konusunda hiçbir zorluk yaşamazlar. İlçeye isteğe göre denizyolu, karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Havayolu ile ilçeye seyahat etmek isteyen kişiler, öncelikle Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidiş yapmalıdır. Havalimanından özel araç kiralanarak ya da havalimanından kalkan minibüslere binilerek ilçeye gidiş yapılabilir.

Darıca Konaklama

Darıca kalabalık bir ilçedir ve sezonda nüfus yoğunluğu iki katına çıkmaktadır. İlçeye gelen turistler oldukça fazladır. Bu nedenle ilçedeki otellerin sayısı da kişilere hitap etmesi adına çoktur. Kişiler lüks otellerin yanı sıra çeşitli apart otellerde konaklayarak da seyahatlerine devam edebilirler.

Darıca Gezilecek Yerler

Darıca gezilecek yerler doğal alanları ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapması nedeni ile oldukça fazla turist çekmektedir.

Sancaktepe

İlçenin en yüksek bölgesi olarak geçer ve gün doğumunu izlemek için tercih edilen alanlardan birisidir. Bölgede bulunan piknik alanı, yürüyüş yolları ve kafe ile turistlerin vakit geçirdiği bir yerdir. Fotoğraf çekmek isteyen kişiler soluğu burada alırlar.

Darıca Kalesi

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ilçedeki bu tarihi yapı, Bizans Dönemi’ne aittir. Eski zamanlardan bu yana tarihi yapısını hala korumaktadır.

Kartepe Kayak Merkezi

Kış tatili yapmak isteyen turistlerin en çok ilgi gösterdiği bölgedir. Ülkenin en iyi kayak merkezi olarak geçtiği için kışın binlerce ziyaretçi kabul eder.

Darıca Konum için tıklayınız.
Darıca Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Kocaeli Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol