Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeCumayeri Gezilecek Yerler

Cumayeri Gezilecek Yerler

-

Düzce ilimize bağlı ilçelerden birisi olan Cumayeri Gezilecek Yerler ilçesinin güneyinde Gümüşova, kuzeyinde Sakarya, kuzeydoğusunda Akçakoca, doğusunda ise Çilimli ilçeleri bulunmaktadır. Cumayeri tarihi olarak 150 yıllık bir yerleşim yeri olup, ilk olarak Çevrik Köyü adı ile Büyük Melen Nehri kıyısında kurulmuştur. Aynı zamanda Cumayeri, Büyük Melen Nehri üzerinde bulunan 13 km uzunluğuna sahip olan parkuru ile Türkiye’nin üçüncü rafting sporlarının yapıldığı yer olmaktadır. Düzce ilçesinin en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Cumayeri’nde ağırlıklı olarak Giresun, Ordu, Trabzon, Kastamonu ve Çankırı yörelerinden gelen kişiler yerleşmiştir. Cumayeri ilçesinin yüzölçümü 52 km², nüfusu ise yaklaşık olarak 15,000 kişi civarındadır.

Cumayeri’ne Ulaşım

Cumayeri bağlı olduğu Düzce ilimizin hem İstanbul’a, hem de Ankara’ya yakın olmasından dolayı Cumayeri ulaşım açısından, her zaman kolay ulaşılabilir olan bir ilçedir. İstanbul ve Ankara şehirlerinden süre olarak, Cumayeri’ne ulaşım ise dört saattir. İlçe içerisinde ise ulaşım belediye otobüsleri ve minibüslerle sağlanmaktadır. Aynı zamanda Düzce ilinden, Cumayeri ilçesine günün belli saatlerinde düzenli olarak minibüs ve otobüs seferli bulunmaktadır.

Cumayeri Konaklama

Cumayeri doğal güzellikler açısından Düzce ilimizin en güzel ilçelerinden birisi olup, özellikle yerli turistlerin uğrak noktası olmaktadır. Özellikle kafa dinlemek isteyen ve doğanın ve ormanların içerisinde sessiz ve sakin bir tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği turizm yerlerinden birisi de Cumayeri olmaktadır. Cumayeri konaklama seçenekleri arasında ise oteller, pansiyonlar, apartlar ve kamp alanlarının olmasının yanı sıra, günü birlik ya da belirli gün sayısında kiralanabilen evlerde bulunmaktadır. Buna bağlı olarak Cumayeri konaklama seçenekleri arasında en çok tercih edilen yerler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Alibaba Rezidans Apart Konuk Evi
  • Çakıl Apart
  • Emin Otel
  • Saray Otel

Cumayeri Gezilecek Yerler

Cumayeri Gezilecek Yerler

Cumayeri özellikle şehir ortamından sıkılmış ve doğanın içinde tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisi olup, ilçeye yılın dört mevsiminde gelen yerli ve yabancı turistler bulunmaktadır. Buna bağlı olarak Cumayeri gezilecek yerler arasında en çok tercih edilenler ise şunlar olmaktadır;

  • Büyük Melen Nehri
  • Harmankaya Şelalesi
  • Cumayeri Yeni Cami
  • Yörükler Yaylası
  • Şehirli Yaylası
  • Cumayeri Dokuzdeğirmen Köyü

Cumayeri Konum için tıklayınız.
Cumayeri Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Düzce Gezi Rehberi‘ni okumak için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol