Home Türkiye Afyonkarahisar Çobanlar Gezilecek Yerler

Çobanlar Gezilecek Yerler

0
359
Çobanlar Gezilecek Yerler

Afyon’un ilçelerinden birisi olan Çobanlar Gezilecek Yerler, karşımıza oldukça küçük ve sakin bir yerleşim yeri olarak çıkıyor. İl merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Burayı diğer ilçelerden ayıran özelliği ise genelinde Osmanlı mimarisine sahip olmasıdır. Tarihini ve kültürünü yitirmeden günümüze kadar gelebilmeyi başarmıştır. Sizlere rehber olması amacıyla Çobanlar gezilecek yerler listesi hazırladık. Keyifli Okumalar!

Çobanlar Gezilecek Yerler

Çobanlar Termal Kaplıcası

Afyonkarahisar şehrimiz bilindiği üzere kaplıcaları ile de meşhurdur. Çobanlar ilçesinde bulunan termal kaplıca bir sonraki durağınız olabilir. 2015 yılında hizmet vermeye başlayan kaplıcanın sıcak sularında stres atabilirsiniz. Bayan ve erkek olmak üzere iki bölümü bulunuyor. Ayrıca havuzlar, şelaleler ve havuz başlarında şezlonglarda sizleri beliyor. Kaplıcaların büyük bir özelliği var ki o da pek çok hastalığa iyi gelmesidir. Romatizma hastasıysanız mutlaka kaplıcaya girmenizi tavsiye ederiz.

Adres: Nuribey Mareşal Fevzi Çakmak Mah., Afyonkarahisar
Giriş Ücreti: 5 TL

Ali Baba Türbesi

Çobanlar gezilecek yerler listenize Ali Baba türbesini ekleyebiliriniz. Türbe, Kocaöz beldesinde yer alıyor. Yöre halkı ve ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Siz de geziniz sırasında buraya uğrayabilir ve adak adayıp dua edebilirsiniz.

Adres: Fatih Mahallesi, Çobanlar, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Afyonkarahisar Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here