Ana Sayfa Hobiler Kamp Çivril Işıklı Gölü Gezi Notları

Çivril Işıklı Gölü Gezi Notları

-

Türkiye’miz doğal güzellikleri ön plana çıkan ülkeler arasındadır. İklimiyle ve doğal güzellikleri ile cennet gibidir. Deniz ilinde ise bizi bekleyen küçük bir cennet parçası bulunuyor. Işıklı Gölü bunlardan yalnızca bir tanesidir. Çivril gölü olarak biliniyor ve tatlı su gölüdür. İçerisinde çeşitli balık türlerine ev sahipliği yapan göl, koruma altında bulunuyor. Nedeni ise Erguvan Balıkçılı, Kıl Ördek, Deniz Kartalı, Sakarca, Küçük Balaban gibi kuşların yuvası olmasıdır. Kuşlar burada yumurtluyor, kuluçkaya giriyor ve göç ediyor.

Gölde ve gölün çevresinde köylerde balıkçılık yaygın olarak yapılıyor. Yolunuz buraya düşerse, mutlaka Turna, Sazan ve sadece bu bölgede olan Kadife balıklarının tadına bakmalısınız. Bölgede bulunan Göl restoranında ise doğal güzelliklere karşı eşsiz bir akşam yemeği yeme fırsatı bulabilirsiniz. Piknik için uygun olan gölde sessiz ve sakin vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca burada konaklama için yer arıyorsanız göl çevresinde kamp kurabilirsiniz. Kamp sevmiyorsanız ise Denizli çevresinde butik otellerde konaklayabilirsiniz.

Işıklı Gölü Nerede Bulunur?

Işıklı Gölü, Çivril Ovası üzerinde yer alıyor. Denizli ilinin sınırları içerisindedir.

ivril Işıklı Gölü2

Işıklı Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Işık Gölü’ne gitmek için birden fazla seçeneğiniz bulunuyor. Denizli ve Ankara yolu üzerinden devam ederek Denizli-Uşak yoluna ulaşabilirsiniz. Bu yol üzerinden de tabelalar takip edilerek göle ulaşılabilir. Işıklı Mahallesinde bulunan göl merkeze yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Doğal hayatı seven biriyseniz mutlaka Denizli gezilecek yerler listenizde Işık Gölü’nü eklemelisiniz. Gölde birden fazla hayvan çeşidi bulunuyor. Hayvan cenneti diyebiliriz. Burada çıplak gözle imkanını yakalayabilirsiniz. Gölde Deniz Kartalı, Büyük Orman Kartalı, Şah Kartal, Bıyıklı Doğan, Sakallı Akbaba, yaban domuzu ve geyik gibi hayvanlara rastlayabilirsiniz.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone