Ana Sayfa Türkiye Tekirdağ Çerkezköy Gezilecek Yerler

Çerkezköy Gezilecek Yerler

0
Çerkezköy Gezilecek Yerler

En güzel gezilecek alanların arasında yer alması ile dikkatleri çeken Çerkezköy Gezilecek Yerler en merak edilen konulardan bir tanesi olmaya devam ediyor. Tekirdağ ilinde yer alan bu minik ve şirin ilçe gerçekten de birçok kişinin ülkemizdeki birçok alanı gezerken gezmesi ve görmesi gereken adreslerini içerisinde yer alıyor.

Çerkezköy Ulaşım

Çerkezköy ulaşım nasıl olacak bu kadar güzel ve şirin alanları gezerek görmek isteyen birçok kişinin en çok araştırma yaptıkları konulardan bir tanesi oluyor. Şirinliği ile dikkatleri çeken mekanı gezip görmek isteyen kişiler özel araçları ile gidebilecekleri gibi otobüs ile ulaşım yollarını da tercih edebilirler.

Çerkezköy Konaklama

Çerkezköy konaklama konusunda birçok imkanı içerisinde barındırıyor.  İsteyenler için günlük kiralık daire imkanları verilirken isteyenler için pansiyon ve otel gibi alanlarda konaklama hizmeti veriliyor. Daha çok doğa ile iç içe olmayı isteyen kişiler karavanları ile kamp yapabilecekleri gibi çadırları ile de kamp yapabilirler.

Çerkezköy Gezilecek Yerler

Çerkezköy gezilecek yerler ile herkese hitap ediyor. Bu alanlar incelenecek olduğu zaman;

Uçmakdere

Sarp kayalıkları ile beraber mavi bir denizin ortasında eşsiz bir atmosferi bulunan ilçe, oldukça kaliteli üzümleri ile öne çıkıyor. Doğal güzelliklere ek olarak içerisinde bulunan 10 tane anıt ağaç dikilmesi dikkatleri çeker. Çerkezköy sınırlarına sadece 100 km yakınlarındadır.

Çorlu Kalesi

Tekirdağ’a ait köklü tarihe şahitlik etmek isteyenlerin gitmesi gereken ilk alandır. 6. Yüzyıl içerisinde inşa edilen kalede kesme taş temelleri üzerine oturtulan yapı Bizans dönemi mimarisine aittir. Çerkezköy sınırlarına ortalama olarak 23 km mesafede bulunur.

Namık Kemal Evi

1840 yıllarında dünyaya gelen Tanzimat dönemi içerisinde ünlü isimlerden Namık Kemal’in bu güne kadar gelen kıymetli anılarını meydana getirmek için Tekirdağ evleri mimarisine uygun bir şekilde inşa edilmiştir. Hem dönemi tam olarak yansıtan odaların yanı sıra yazarın hem kendisine hem de ailesine ait bulunan eşyalar ile fotoğraflar sergilenmeye devam ediyor. Ortalama olarak ilçe sınırlarına 60 km uzaklıkta yer alır ve birçok güzellikleri ile herkese hitap eder.

Çerkezköy Konum için tıklayınız.
Çerkezköy Gezilecek Yerler adlı listemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Tekirdağ Gezi Rehberi için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz