Home Türkiye Adıyaman Çelikhan Gezilecek Yerler

Çelikhan Gezilecek Yerler

0
594
Adıyaman Çelikhan

Çelikhan Gezilecek Yerler biraz sınırlıdır. Adıyaman’ın 9 ilçesinden biri olan Çelikhan şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Konum bakımıyla Malatya’ya oldukça yakın bir mesafede bulunuyor. 1969 yılında ilçede büyük bir deprem meydana gelmiş ve maalesef pek çok insan hayatını kaybetmiştir Adıyaman gezilecek yerler listenize Çelikhan ilçesini ekleyebilirsiniz.

Çelikhan Gezilecek Yerler

Zerban Suyu

Pınarbaşı kasabasında yer alıyor. Bu suyun etrafında genellikle piknik yapılıyor. Siz de geziniz sırasında burada durabilir ve piknik yapabilirsiniz. Buranın suyu halk tarafından kutsal sayılıyor.

Adres: Çelikhan, Adıyaman

Jari Yaylası

Mis gibi havasıyla, doğal yaşamın tam ortasındaymış gibi hissetmek isterseniz Jari Yaylası’na gitmelisiniz. Yemyeşil ağaçların arasında eğlenceli ve huzurlu bir piknik yapabilirsiniz. Yöreden ve çevre illerden pek çok ziyaretçiyi ağırlayan yaylanın çeşmesinden akan soğuk suda karpuz yemeyi unutmayın!

Adres: Çelikhan, Adıyaman

Çat Barajı

Suyunun temizliği ile dikkat çeken Çat Barajı ilçe merkezinin hemen içerisinde yer alıyor. Barajın içerisinde alabalık tesisleri bulunur. Bu tesislerden yediğiniz alabalığın tadını başka hiçbir yerde bulamazsınız. Küçük küçük adaların sular üzerinde kendini göstermesiyle efsanevi bir görüntüye kavuşmaktadır.

Adres: 02602 Köseuşağı/Çelikhan/Adıyaman
Konum için tıklayınız.

Adıyaman Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here