Home Türkiye İstanbul Çekmeköy Gezilecek Yerler

Çekmeköy Gezilecek Yerler

0
1190
Çekmeköy Gezilecek Yerler

İstanbul’un 2008 yılında çıkarılan yasayla ilçe statüsüne geçen ilçeleri arasında yer alan Çekmeköy Gezilecek Yerler, son dönemde İstanbul’un yükselen değerleri arasında yer almaktadır. Büyük oranda doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Çekmeköy’ün görece daha az şehir yaşantısına ev sahipliği yapıyor olması ve sakin bir yaşam alanı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Çekmeköy gezilecek yerler de bu kapsamda pek çok doğal güzelliğe ve tarihi mirasa ev sahipliği yapar. İlçenin henüz yakın bir tarihte ilçe statüsüne kavuşmuş olması modern kentleşme kapsamında görece daha az gelişmiş olmasına sebep olduğu gibi doğal yaşam alanlarının korunması konusunda da son derece önemli bir avantaj sağlamıştır.

Çekmeköy Ulaşım

İstanbul’un Anadolu Yakasında yer alan Çekmeköy ulaşım imkanları bakımından son derece gelişmiş alternatifler sunar. Özellikle Anadolu Yakasının en gözde merkezleri olan Kadıköy, Üsküdar ve Ümraniye gibi merkezlere oldukça yakın bir konuma sahip olan Çekmeköy’ün gelişmiş bir ulaşım ağı bulunmaktadır. İlk etabı tamamlanan metro hattı ilçe sınırlarından Üsküdar’a kolaylıkla ulaşım sağlayabilme olanağı sunduğu gibi İETT tarafından düzenlenen otobüs seferleri ya da minibüslerle Anadolu Yakasında yer alan diğer tüm merkezlere ulaşmak son derece kolaydır.

Çekmeköy Gezilecek Yerler

Çekmeköy gezilecek yerler belirtilmiş olduğu gibi doğal güzellikler ve yeni kentleşme yatırımları aracılığıyla ortaya çıkan kültürel tesisleri kapsar. Özellikle mesire ve piknik alanları açısından hayli fazla alternatif sunan ilçe, şehir yaşantısından uzaklaşarak ormanlık alanlarda doğayı derinlikli olarak hissetmek isteyenlere alternatifleri cömertçe sunmaktadır.

Doğal bir ortam içerisinde huzur arayanlar ya da şehir yaşantısından bir günlüğüne kaçmak isteyenler için Çekmeköy gezilecek yerler şu şekilde sıralanabilir:

  • Park Of İstanbul
  • Alemdağ Surp Nişan Kilisesi
  • Mütevelli Suyu Çeşmesi
  • Baba Turasan Bey Mezarı
  • Avcı Koru Tabiat Parkı
  • İstanbul Kelebek Çiftliği
  • Çekmeköy Piknik ve Mesire Alanları
  • Alemdağ Mahallesi

Gibi doğal ve tarihi alanlar şehir yaşantısından sıkılarak kendisini doğaya atmak isteyenler için Çekmeköy gezilecek yerler kapsamında bulunmaktadır.

Çekmeköy’de Ne Yenir?

Çekmeköy’de ne yenir? Merak edenler için ilçenin özellikle ormanlık bölümlerinde yer alan butik restoranların, her mutfak kültüründen lezzetler ürettiği belirtilmelidir.

Konum için tıklayınız.
Çekmeköy Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here