Pazartesi, Haziran 24, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunÇanakçı Gezilecek Yerler

Çanakçı Gezilecek Yerler

-

Çanakçı Gezilecek Yerler bir ilçedir. Bu ilçe ise Giresun şehrin de yer almaktadır. Çanakçı ilçesi Giresun’un iç kesimlerin de bulunmaktadır. İç kesimlerin de bulunmasından dolayı ilçe de deniz kıyısı bulunmamaktadır. Eski zamanlar da bu ilçe görece ilçesine bağlı bir bucaktır. Sonraki zamanlar da ise ilçe olmuştur. İlçesinin genel yapısı ise ormanlık alandır. Karadeniz bölgesi genel olarak dağınık yerleşime sahiptir. Bu ilçede de dağınık yerleşim görülmektedir. İlçe de her yıl olacak şekil de kuşdili festivali düzenlenmektedir. Bu festival ilçe de önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise halkın kendi araların da ıslık çalarak anlaşmaları kuş dili olarak bilinmektedir. Bu kuş dili ilçeye gelen turistler tarafından çok fazla ilgi toplamaktadır.

Çanakçı’ya Ulaşım

Çanakçı ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek isteyen birçok kişi çanakçıya ulaşım nasıl olur sorunun cevabını merak etmektedir. Çanakçı ilçesi, Giresun şehrine 1 saat uzaklık da yer almak da olan bir ilçedir. Bu ilçeye ulaşım için hava yolu ve kara yolu gibi imkanlar bulunmaktadır. Kişiler daha konforlu olmasından dolayı hava yolunu tercih etmektedir.

Çanakçı Konaklama

Giresun şehrin de yer almak da olan çanakçı ilçesi küçük ve sevimli bir ilçedir. Bu yüzden birçok kişi çanakçı ilçesini gezip görmek istemektedir. Çanakçı ilçesini gezip görmek isteyen kişiler ise çanakçı konaklama imkanlarının nasıl olduğunu merak etmektedir. Çanakçı ilçesin de konaklama için birçok imkân yer almaktadır. Bu imkanlar ise, daire kiralama, pansiyon ve otellerdir. İlçeye gelen kişiler daha konforlu olmasından dolayı oteller de kalmayı tercih etmektedirler.

Çanakçı Gezilecek Yerler

Birçok turist çanakçı ilçesini gezip görüp tanımak istemektedir. Çanakçı gezilecek yerler genel olarak turistlerin ilgisini toplamaktadır. Gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Bakımlı Köyü Değirmeni

Bakımlı köyü değirmeni çanakçı ilçesin de bulunmaktadır. Bu değirmen dikdörtgen planlı bir değirmendir. Ayrıca girişin de ise basık kemer yer almaktadır.

Bakımlı Köyü Köprüsü

Bu köprü tek gözlü ve yuvarlık kemerli bir köprü olarak bilinmektedir. Ayrıca bu köprü çanakçı deresinin üst kısmın da yer almaktadır.

Çanakçı Konum için tıklayınız.
Çanakçı Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol