Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaTürkiyeGiresunÇamoluk Gezilecek Yerler

Çamoluk Gezilecek Yerler

-

Çamoluk Gezilecek Yerler ilçesi Giresun şehrinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. Çamoluk ilçesinin eski adı ise mindeval`dır. Çamoluk ilçesinin isminin kökeni çok eski zamanlara dayanmaktadır. İlçenin isminin kökeni galatyalılara kadar uzanmaktadır. Ayrıca huzur vadisi anlamına geldiği düşünülmektedir. İlçe de pazar yeri bulunmaktadır. Bu pazar yeri ilçenin en bilindik yerlerinden biridir ve ilçe de ünlü bir yerdir. Bu yer pazar yeri teştik olarak geçmektedir. Teştik kelimesi ise yunanca da düz olan yer olarak geçmektedir. Çamoluk ilçesinin yakının da en önemli yerleşim yerlerinden bir tanesidir. İlçenin iklimi ise karakteristik bir geçişe sahiptir. Çamoluk ilçesin de yarı kuraklık yarı da nem hüküm sürmektedir.

Çamoluk’a Ulaşım

Çamoluk ilçesini birçok insan gezip görmek istemektedir. Birçok kişi ise Çamoluk’a ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Çamoluk ilçesine ulaşım için birçok imkân bulunmaktadır. Bu imkanlar ise hava yolu ve kara yoludur. Kara yolu ile Giresun şehir merkezinden 45 dk. içerisin de gerçekleşmektedir. Kişiler daha konforlu olduğu için hava yolunu daha sık tercih etmektedirler.

Çamoluk Konaklama

Çamoluk ilçesi küçük ve şirin bir ilçe olarak bilinmektedir. İlçeyi gezip görmek isteyen kişiler ise Çamoluk konaklama imkanlarını merak etmektedir. Çamoluk ilçesin de konaklama için birçok imkân yer almaktadır. Bu imkanlar ise, kiralanabilir evler, oteller ve pansiyonlardır. Kişiler genel olarak daha konforlu olmasından dolayı oteller de konaklanmayı tercih etmektedirler. İlçe de kiralanabilir evler de konaklanmak ise maddi açıdan daha çok kolaylık sağlamaktadır.

Çamoluk Gezilecek Yerler

Çamoluk ilçesini birçok kişi gezip görme istemektedir. Bunu Çamoluk gezilecek yerler bulunmasıdır. Çamoluk ilçesin de gezilecek yerler ise şu şekildedir;

Avarak Kalesi

Avarak kalesi, Çamoluk ilçesine bağlı olan Hacıahmetoğlu köyün de yer almaktadır. Hacıahmetoğlu köyünün de ise tepe de bulunmaktadır. Bu kalenin bir kitabesi bulunmamaktadır. Bu yüzden ne zaman yapıldığı ve kim tarafından yapıldığı bilinmemektedir.

Kaledere Kalesi

Kaledere kalesi Çamoluk ilçesine bağlı olmak da olan kaledere köyün de yer almaktadır. Bu kale iki vadiye hâkim olmak da olan bir tepe üzerin de bulunmaktadır.

Çamoluk Konum için tıklayınız.
Çamoluk Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol