Home Türkiye Bursa Büyükorhan Gezilecek Yerler

Büyükorhan Gezilecek Yerler

0
419
Büyükorhan Gezilecek Yerler

Bursa’ya 81 km uzaklıkta olan Büyükorhan Gezilecek Yerler, ormanlarla kaplı yeşil ve şirin bir ilçedir. Doğuda Harmancık, batıda Mustafakemalpaşa, kuzeyinde Orhaneli ile komşu olan Büyükorhan güneyinde de Balıkesir ilinin Dursunbey ilçesi ile sınırdır. Büyükorhan ilçesi 11.300 hektarlık bir yüzölçümüne sahiptir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlı geçen Büyükorhan ilçesinde Marmara Bölgesinin iklimi hâkimdir.

Yazın en yüksek 30 – 35 °C’ye kadar çıkan sıcaklık, kış aylarında 4 – 6 °C’ye kadar düşer. Büyükorhan ilçesinin güneyinden geçen Aliova Çayı’nın yanı sıra tarımsal sulama amacıyla kullanılan iki adet gölet bulunur. Büyükorhan ilçesinin yer altı su kaynakları da arazi sulamada ağırlıklı olarak kullanılır. Bursa ilinden geçen tek tren yolu güzergâhı Büyükorhan ilçesinde bulunan Piribeyler İstasyonudur.

Büyükorhan’a Ulaşım

Büyükorhan’a seyahat etmek isteyen kişilerin birçoğu Buyükorhan’a ulaşım nasıl sağlanır? Sorusunun cevabını araştırırlar. Büyükorhan’a gitmek için birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Ancak bu alternatifler içerisinden en çok özel araç daha kullanışlı olanıdır. Özel araç ile birlikte ilçeye giriş daha konforlu bir şekilde olacaktır.

Özel araç dışında uçakla da Bursa Havalimanı’na gidilebilmektedir. Havalimanından otobüs ve dolmuşlarla Büyükorhan’a ulaşım oldukça kolaydır. Ayrıca kişiler isterlerse havalimanına ait özel araçlarla da Büyükorhan’a gidebilirler. Ulaşımın kolay olması nedeni ile her sene yüzlerce kişi Büyükorhan’a seyahat etmektedir.

Büyükorhan Konaklama

Büyükorhan gerek otelleri gerekse günlük kiralık daireleri olsun oldukça zengin bir ilçedir. Bu nedenle gitmek isteyen kişiler öncesinde konaklama için rezervasyon yapabilir ve kalacakları yerlere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirler. Konaklama seçeneğinin fazla olması nedeni ile tatil için oldukça fazla tercih edilen bir ilçedir.

Büyükorhan Gezilecek Yerler

Büyükorhan gezilecek yerler oldukça fazladır ve ilçenin birçok doğal güzelliği bulunmaktadır.

Görecik Yaylası

Bu yayla ilçenin merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer alır. Yeşilliği ile birlikte ön plana çıkar. Her sene festivallere ev sahipliği yapar.

Düğüncüler Hamamı

İlçenin merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alır. Hamam içerisinde bulunan çamur ve su banyolarının şifa olduğuna inanılır. Sularının şifalı olması nedeni ile ziyaretçisi çoktur.

Büyükorhan Konum için tıklayınız.
Büyükorhan Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Bursa Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here