Salı, Temmuz 16, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulBüyükçekmece Gezilecek Yerler

Büyükçekmece Gezilecek Yerler

-

Şehrin sıkışıklığından bunalan İstanbulluların en çok tercih ettiği yaşam merkezlerinden olan Büyükçekmece Gezilecek Yerler, tabiat güzellikleri ve doğasıyla dikkat çekçidir. İstanbul’un Avrupa Yakasında yer alan ilçe, İstanbul’un merkezi diğer ilçelerine uzak konumda yer alsa da son derece önemli bir işleve sahiptir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra modern şehirlerde bulunan pek çok sosyal tesise de ev sahipliği yapan ilçe, aynı zamanda dünyanın en büyük ve kapsamlı üçüncü festivali olarak kabul edilen Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivaline de her sene ev sahipliği yapar. Büyükçekmece gezilecek yerler doğal güzellikleri tarihi mekanlar, modern merkezler ve sosyalleşme alanlarıyla son derece kapsamlı bir nitelik göstermektedir.

Büyükçekmece Ulaşım

Ulaşım olanakları bakımından Büyükçekmece’nin gelmiş alternatifler sunduğunu söylemek yanlış olacaktır. Bu duruma rağmen Büyükçekmece ulaşım ağı içerisinde önemli toplu taşıma araçları ve deniz taşımacılığı alternatifler bulunur. İETT tarafından düzenlenen otobüs seferlerinin yanı sıra bölgeye yakın olan diğer merkezlerde bulunan metro istasyonlarının ilçeye ulaşımda kullanılması mümkündür. Aynı zamanda BUDO tarafından düzenlenen deniz otobüsleri kullanılarak yine ilçeye ulaşılabilir.

Büyükçekmece Gezilecek Yerler

Büyükçekmece gezilecek yerler küçük bir gezi macerasında talep edilebilecek hemen her şeyi kapsar. Doğal güzellikler, kültürel aktivite alanları, sosyalleşme mekanları ve tarihi dokusuyla Büyükçekmece her ziyaretçinin gezi talebine uygun öğeleri cömertçe sunmaktadır. Ayrıca ilçenin görece İstanbul’un merkezi mekanlarından uzak bir konuma sahip olması şehir yaşantısından kaçmak isteyenlere önemli bir alternatif sunar.

Doğal güzellikleri ve tabiat dokusuyla dikkat çeken Büyükçekmece gezilecek yerler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Büyükçekmece Sahili
 • Büyükçekmece Gölü
 • Albatros Sahili
 • Mimar Sinan Yat Limanı
 • Kordonboyu Caddesi
 • Mimar Sinan Sahil Yolu
 • Büyükçekmece Kervansarayı
 • Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü
 • Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi
 • Dünya Kostümleri Müzesi
 • Sokullu Mehmet Paşa Camii
 • Atirus AVM

Bir gününü Büyükçekmece’ye ayıranlar için Büyükçekmece gezilecek yerler arasında bulunan tüm bu merkezler son derece etkileyici zaman geçirmek adına oldukça önemli alternatifler olacaktır.

Büyükçekmece Gezilecek Yerler

Büyükçekmece’de Ne Yenir?

Büyükçekmece aynı ölçekte Marmara Denizi ve Büyükçekmece Gölü’ne komşudur. Dolayısıyla bölgeye yapılan ziyaretlerde çeşitliliği son derece gelmiş olan deniz mahsulü ürünlerin tüketilmesi tavsiye edilir.

Konum için tıklayınız.
Büyükçekmece Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol