Home Türkiye Giresun Bulancak Gezilecek Yerler

Bulancak Gezilecek Yerler

0
328
Bulancak Gezilecek Yerler

Bulancak Gezilecek Yerler ilçesi Giresun şehrinin bir ilçesi olarak bilinmektedir. Giresun şehrinin nüfus ve ekonomik açıdan en büyük ilçesi olarak da bilinmektedir. Bulancak ilçesi önceki zamanlar da ordu şehrine bağlı bir ilçeydi. Ayrıca Bulancak şehrinin eski adı ise Terastios`dur. Bulancak ilçesi Karadeniz kıyısın da bulunmaktadır. Bu ilçenin batısın da Piraziz ilçesi, doğusun da ise Giresun şehir merkezi bulunmaktadır. Aynı zaman da bu ilçenin topraklarının büyüklüğü 608 kilometrekaredir. Bulancak ilçesine bağlı olan 61 köy bulunmaktadır. İlçenin büyük ve önemli kısmını Türkmen Çepniler oluşturmaktadır.

Bulancak’a Ulaşım

Bulancak ilçesini gezip görmek isteyen birçok kişi Bulancak’a ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Bulancak’a ulaşım sağlayabilmek için birçok imkân bulunmaktadır. Bu imkanlar ise hava yolu ve kara yoludur. İlçe içerisin de ulaşım sağlanabilmesi için de dolmuşlar yer almaktadır. Bu dolmuşlar ise Giresun ve ordu dolmuşları olarak bilinmektedir. Bu dolmuşlar 20 dakika da bir sahil iç yolundan hareket etmektedirler.

Bulancak Konaklama

Birçok kişi Bulancak ilçesinin tarihi ve doğal güzelliğini görmek istemektedir. Bu yüzden de Bulancak konaklama nasıl olur gibi soruların cevabını merak etmektedirler. Bulancak ilçesin de konaklama için birçok olanak yer almaktadır. Bu olanaklar ise pansiyon, otel ve kiralanabilir dairelerdir. Kişiler genel olarak kiralanabilir daireleri tercih etmektedirler. Bunun nedeni ise daha konforlu ve maddi açıdan uygun olmasıdır.

Bulancak Gezilecek Yerler

Birçok kişi Bulancak ilçesini gezip görmek istemektedir. Bulancak gezilecek yerler birçok tarihi güzelliğe ve doğallığa ev sahipliği yapmaktadır. Bu gezilecek yerlerden bazıları ise şu şekildedir;

Sarayburnu Camii

Sarayburnu camii tarihi güzelliklere ev sahipliği yapmak da olan bir cami olarak da bilinmektedir. Bu cami ordu ilini bağlamak da olan kara yolu üzerin de yer almaktadır. Sarayburnu cami 1987 yılın da inşa edilmiş olan bir yapıdır.

Buruncu Köyü

Buruncu köyü Giresun şehrinin Bulancak ilçesine bağlı bir köy olarak bilinmektedir. Ayrıca ilçe merkezine 5 km uzaklık da yer almaktadır. Buruncu köyü küçük ve şirin bir köydür. Bu köy de çok güzel bir plaj yer almaktadır.

Bulancak Konum için tıklayınız.
Bulancak Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here