Home Türkiye Afyonkarahisar Bolvadin Gezilecek Yerler

Bolvadin Gezilecek Yerler

0
1002
Afyonkarahisar Bolvadin

Bolvadin Gezilecek Yerler listemizde bugün Afyon ilinin 18 ilçesinden biri olan Bolvadin var. Tarihi oldukça eski ve köklüdür. Şehrin en merkezi ve kalabalık bölgelerinden de biridir. Ayrıca en büyük yüzölçümüne sahiptir. Siz de Afyon gezilecek yerler listenize Bolvadin’i ekleyebilirsiniz.

Bolvadin denildiğinde akıllara ilk gelen şey kaymaktır. İlçenin kaymağı oldukça ünlüdür ve çok sevilir. Bölgenin tarihi ise 10.000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu yüzden gezip görebileceğiniz yerler diğer ilçelere göre daha fazladır.

Bolvadin Gezilecek Yerler

Bolvadin Peri Bacaları

Nevşehir Peri Bacalarını hepimiz biliyoruz. Ancak peri bacaları yalnızca o bölgede yok. Afyon Bolvadin ilçesinde de peri bacaları bulunuyor. Çok ünlü olmasa da gidip görülmesi gereken doğal güzelliklerden birisidir. Hem peri bacaları hem de manzarası sizleri büyülemeye yeter de artar bile.

Adres: Bolvadin, Afyonkarahisar

Kırkgözler Köprüsü

Bizans döneminde inşa edilen köprü tarihi ve kültürel bir değer taşıyor. Osmanlı zamanında Kanuni tarafından köprü daha da genişletilmiştir.  Günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmeyi başarmıştır. Afyon gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: Dipevler Köyü, Bolvadin, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Eber Gölü

Ülkemizin en büyük gölleri arasında bulunuyor. Eber Gölü, yeşille mavinin muhteşem buluşmasını adeta bir tablo gibi yansıtıyor. Burada kamp atabilir ve sevdiklerinizle kamp atabilirsiniz. Daha önce bu bölgenin ismini duymamış olabilirsiniz. Maalesef böylesi bir güzellik çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Göl, içerisinde pek endemik bitki ve hayvan türüne de ev sahipliği yapıyor. Afyon gezilecek yerler listenize ekleyebilir ve kendinize yeni bir rota oluşturabilirsiniz.

Adres: Bolvadin, Afyonkarahisar
Konum için tıklayınız.

Yanık Kışla Müzesi

Bolvadin Gezilecek Yerler listesinin son sırasında Yanık Kışla Müzesi var. Afyon gezilecek yerler listenizde yalnızca tarihi ve doğal bölgeler değil aynı zamanda kültürel yerler de yer almalıdır. Bunlardan birisi de Bolvadin ilçesinde yer alıyor. Yanık Kışla Müzesi, kurtuluş yıllarında büyük bir tahribata uğramıştır. Maalesef düşman birlikler yalnızca halkımıza değil, tarihimize ve kültürümüze de büyük bir zarar vermiştir. Yeniden düzenlenerek halka kazandırılan müzede Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalma tarihi eserler sergileniyor.

Adres: Yakup Şevki Paşa, Bolvadin, Afyonkarahisar
Ziyaret Saatleri: 08.30-17.00
Giriş Ücreti: 5 TL
Konum için tıklayınız.

Bolvadin Gezilecek Yerler listemizi sonuna kadar incelediğiniz için teşekkürler.

Afyonkarahisar Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here