Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeBodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

-

Bodrum Gezilecek Yerler, ülkemizin en önemli yaz turizmi bölgelerinden biridir ve Muğla iline bağlı bir ilçedir. Sadece Türkiye kapsamında değil dünya çapında üne sahip olan ilçe, aynı zamanda tarihsel olarak da son derece sıra dışı bir geçmişe sahiptir. Pek çok uygarlığın ve medeniyetin hüküm sürdüğü bir coğrafya üzerine inşa edilmiş olan Bodrum, doğal güzellikleri ile de dikkat çeker. Bodrum gezilecek yerler arasında ilçe ile simgeleşmiş ve herkes tarafından çok bilinen alanlar olduğu gibi henüz keşfedilmemiş ya da daha az bilinen saklı doğal güzellikler de yer almaktadır. Aynı zamanda yaz aylarında deniz ve sahillerden vazgeçemeyenler için ilçenin koylarının da sıra dışı büyüleyici bir ambiyansa sahip olduğu belirtilmelidir.

Bodrum Nerede?

Bodrum, kendi adı ile anılan bir yarımada içerisinde bulunmaktadır ve bu özelliğinden dolayı Muğla’nın Milas ilçesinden başka herhangi bir kara sınırının bulunduğu komşusu yoktur. Yarımada hüviyetine sahip olan ilçenin üç bir tarafı Ege Denizi’nin serin ve ihtişamlı suları ile çevrilidir.

Muğla Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum’a Ulaşım

Bodrum’a ulaşım için şehir dışından gelen ziyaretçilerin özel araçlarla ziyaretlerini gerçekleştirmek istemeleri durumunda öncelikli olarak Milas ilçesini ziyaret etmelidir. Milas-Bodrum karayolu aracılığıyla ilçeye ulaşmak son derece kolay olacaktır. Aynı zamanda şehir dışından gelen Bodrum misafirlerinin havayolu aracılığıyla ilçeye ulaşmak istemeleri durumunda ise Milas-Bodrum Havalimanının kullanılması mümkündür.

Bordum Konaklama

Bodrum konaklama tesisleri ve otelleri bakımından ülkemizde en kapsamlı hizmet seçeneklerinin sunulduğu gözde tatil bölgesidir. Her standartta hizmet kalitesi talebine uygun yüzlerce alternatif konaklama tesisi sunan Bodrum bu denli geniş yelpazeli konaklama alanlarına rağmen yılın bazı bölümlerinde ilçede konaklamak için uygun bir yer bulunması zordur. Ayrıca ilçe sınırları içerisinde bulunan ve dönemlik olarak konaklama taleplerine karşılık veren özel münzevi apart, apartman, villa ya da benzeri tesisler de bulunmaktadır. Ailecek yapılacak tatillerde bu tarz alanların tercih edilmesi son derece uygun olacaktır.

Muğla Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum Gezilecek Yerler

Bodrum gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine geniş seçenekler suna ve bu konuda son derece cömert olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bodrum Plajları ve Koyları

Şüphesiz ki Bodrum plajları ve koyları ile ünlüdür. Dolayısıyla cenneti andıran bu mabette ilk olarak ziyaret edilmesi gereken yerler arasında Ege Deniz’inin süzüldüğü plajlar ve koylar bulunur. Mavinin her tonuna ev sahipliği yapan bu plajlar ve koylar sıra dışı bir ambiyansın yaşanmasını sağlayacaktır.

Bodrum Kalesi

Bodrum’un simgeleri arasında bulunan Bodrum Kalesi, Bodrum ilçe merkezine hemen girişte bulunmaktadır ve yaklaşık olarak günümüzden 6 yüzyıl önce inşa edilmiştir. Ayrıca kale içerisinde dünyanın en eski batık gemisinin kalıntılarının da yer aldığı bir de müze bulunmaktadır.

Bodrum Barlar Sokağı

Bodrum Barlar Sokağı yine ilçe ile simgeleşmiş başka bir alandır. 24 saat yaşan bu sokak, eğlenceden anlayanların ilk tercihidir.

Bodrum konum için tıklayınız.
Bodrum Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Muğla Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol