Çarşamba, Eylül 22, 2021
Ana SayfaTürkiyeİstanbulBeykoz Gezilecek Yerler

Beykoz Gezilecek Yerler

-

Doğal dokusu, kısmen izole yaşam alanları ve güçlü modern bir şehir hüviyetiyle Beykoz Gezilecek Yerler, İstanbul’un en dikkat çekici ilçelerinden biridir. Anadolu Yakasında yer alan ilçe, pek çok tarihi esere ev sahipliği de yapar. Doğal güzelliklerinin yoğun bir biçimde hissedildiği eşsiz bir ambiyansa sahip olması nedeniyle ilçeye yapılan geziler çoğunlukla şehir yaşantısından sıkılarak, sıkışmış kentlerden uzaklaşmak isteyenler tarafından gerçekleştirilir. Bu kapsamda Beykoz gezilecek yerler de çoğunlukla doğal yaşam alanları ve kültürel altyapıya sahip olan tarihi eserleri kapsar. Bir gününü Beykoz’a ayırmak isteyenler için son derece geniş alternatiflerin bulunduğu belirtilmelidir.

Beykoz Ulaşım

Tarihi dokusu ve eşsiz tabiat güzellikleriyle dikkat çeken Beykoz ulaşım imkanları bakımından görece İstanbul’un diğer ilçelerine nazaran daha sınırlıdır. Deniz yolu ulaşımının kademli olarak kullanıldığı ilçede çoğunlukla sabah saatlerinde deniz vapurları hizmet verir. Düzenli olarak gerçekleşen seferlerle Üsküdar ve Kadıköy gibi İstanbul Anadolu Yakasının önemli merkezlerinden ilçeye ulaşım sağlandığı gibi Taksim ve Mecidiyeköy gibi Avrupa Yakasında bulunan merkezlerden de Beykoz’a ulaşım otobüslerle sağlanabilir.

Beykoz Gezilecek Yerler

Beykoz Gezilecek Yerler

Beykoz gezilecek yerler belirtilmiş olduğu gibi şehir yaşantısından sıkılarak doğal güzellikler içerisinde derinlikli zaman geçirmek isteyenler için son derece geniş alternatifler içerir. Tabiatın cömertçe sunduğu bütün güzelliklerin hissedildiği ilçede piknik alanları ve plajlar da bulunmaktadır.

Pek çok doğal ve tarihi güzelliğe ev sahipliği yapan ve İstanbul Anadolu Yakasının göz bebekleri arasında yer alan Beykoz gezilecek yerler arasında bulunan bazı güzellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Anadolu Hisarı
 • Kanlıca
 • Halil Ethem Paşa Yalısı
 • Mecidiye Kasrı
 • Beykoz Korusu
 • Poyrazköy Kadınlar Plajı
 • Küçüksu Kasrı
 • Mihrabat Korusu
 • Polonezköy Arıcılık Müzesi
 • Hidiv Kasrı
 • Kuleli Müzesi
 • Çağlar Boyu Aydınlatma Isıtma Koleksiyonu Müzesi

Doğal güzellikleri ve ihtişamlı tabiat varlıklarıyla dikkat çeken Beykoz gezilecek yerler anlaşılacağı üzere modern kentleşmenin örneği sayılabilecek sosyal mekanlardan tabiat güzelliklerine kadar oldukça geniş bir skalaya sahiptir.

Beykoz Gezilecek Yerler

Beykoz’da Ne Yenir?

Beykoz her ne kadar tarihsel önemi ve doğasıyla simgeleşmiş olsa da önemli bir balıkçılık merkezidir. Dolayısıyla Beykoz’da ne yenir? Merak edenlerin bölgeye yaptıkları ziyaretlerde tercihini balıktan yana kullanmaları tavsiye edilir.

Konum için tıklayınız.
Beykoz Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Beykoz Gezilecek Yerler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,005TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone