Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeBeşikdüzü Gezilecek Yerler

Beşikdüzü Gezilecek Yerler

-

Beşikdüzü Gezilecek Yerler tarihi oldukça eskiye dayanan bir yerleşim yeridir. Milattan sonra 1. Yüzyıl zamanında Liviopolis ismi ile bir liman adı verilmiştir. Osmanlı Devleti döneminde de Evliya Çelebi’nin popoli adı ile yazdığı görülmüştür. Hodala bölgesinde yer alan şapellere bakıldığı zaman bu yerleşim yeri hakkında bilgi edinilebilir. Bazı kayıtlar içerisinde ilk olarak milattan önce Kerasus adı verilerek anıldığı yer alır. İlçenin nüfusu 22 bin 630’dur ve oldukça küçük bir yerleşim merkezi olarak bulunur. Burada yaşayan yerli vatandaş genel olarak ormancılık ve fındıkçılık ile geçim sağlaması ile bilinir. Bu iki sektör vatandaşın genel olarak geçim kaynağı olarak bilinir.

Beşikdüzü’ne Ulaşım

Beşikdüzü’ne ulaşım için kişilerin tercih edebileceği hem karayolu hem de havayolu alternatifi bulunur. İlçeye bağlı birçok farklı karayolu bulunur ve kişiler bu yollar ile ulaşım sağlayabilirler. Kişisel araçlarla ilçeye ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Uçak ile seyahat eden kişiler, havaalanından araç kiralayabilir ve kolaylıkla ilçeye varabilirler. Ayrıca şehirlerarası araçlarla da ilçeye gitmek mümkündür.

Beşikdüzü Konaklama

Beşikdüzü diğer ilçeler ile kıyasla oldukça derin bir tarihi kültüre sahiptir. Bu nedenle yerleşim merkezinde oldukça fazla tarihi yapı ile karşılaşılabilir. Kişiler bu tarihi dokusu bulunan binalar içerisinde konaklama sağlayabilirler. Tercihe bağlı olarak ilçeye yakın lüks oteller de turistlerin kalması için hizmet verir. Senenin her anında hizmet veren konaklama alanları mevcuttur.

Beşikdüzü Gezilecek Yerler

Beşikdüzü gezilecek yerler sahip olduğu dokusu ile turistlerin ilgisini çeker.

Teleferik Tesisleri

İlçenin muhteşem manzarasını kuşbakışı olarak seyretmek için ideal bir alandır. Bölgede yer alan en uzun teleferik olarak bilinir. Uzunluğu ise toplam 3100 metre olarak yer alır. 10 dakika boyunca Karadeniz’in muhteşem yeşil görüntüsünü seyretmek isteyen kişilere hitap eder.

Bayırköy Kaya Kiliseleri

İlçede yer alan Beşikdağı Tepesi’nin doğu kısmında yer alan iki tane kaya kilisedir. Bu kiliseler 1300 ile 1400’lü yıllar arasında yapılmıştır. Osmanlı Devleti Padişahı Sultan 2. Mehmet zamanında bölgede yaşayan Hıristiyan kişiler tarafından yeniden yapılmıştır.  Mağaraya yakın olarak konumlanır ve iki odalı bir kilisedir.

Beşikdüzü Konum için tıklayınız.
Beşikdüzü Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Trabzon Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol