Cuma, Ekim 22, 2021
Ana SayfaTürkiyeİstanbulBelgrad Ormanı Gezi Rehberi

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi

-

İstanbul’un ciğeri sıfatıyla tanıdığımız Belgrad Ormanı… Son zamanlarda oldukça betonlaşan İstanbul için dünyadaki cennet diyebiliriz. Belgrad Ormanı, İstanbul’da yer alır. Avrupa yakasında bulunan orman İstanbul’un son yeşilliklerindendir. Eski dönemlerde ise içme suyu kaynağı olarak kullanılmıştır. Günümüzde yalnızca yürüyüş, koşu ya da doğaz gezisi için ziyaret ediliyor.

Belgrad Ormanı’ndan birbirinden farklı ve çiştili kuş, bitki, hyavna türlerini görebilirsiniz. Ormanda avlanmak yasak olduğu için hayvanlar özgürce ortamlarında yaşayabilmektedir.

Belgrad Ormanı’nda Neler Yapılır?

Belgrad Ormanı Kahvaltı

Öncelikle Belgrad ormanında bol oksijene maruz kalmak sizi oldukça acıktıracaktır. Sabah erken saatlerde ormana gittiğiniz zaman, kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda mekanla karşılacaksınız. Hem bu mekanlarda kahvaltı yapabilirsiniz hem de orman içerisinde yer alan piknik masalarında kendi getirdiğiniz yiyeceklerle kahvaltı yapabilirsiniz. Ayrıca orman içerisinde yer alan gölün kenarına bir sofra bezi sererek hoş bir ortam yaratabilirsiniz.

Belgrad Ormanı Kamp

Belgrad Ormanı kampçılar için de mutheşem bir fırsattır. Siz de bölgeyi beğendiğiniz ve ayrılmak istemedğiniz zaman burada kamp atabilirsiniz. Tabi ki belediyelere ve özel yerlere ait olan yerlerden izin alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Orman içerisinde kamp atamk yasaktır.

İstanbul Belgrad Ormanı

Yürüyüş

Belgrad Ormanı, İstanbul’un en güzel yürüyüş alanlarından biridir. Burada yürüyüş ya da koşu yapabilirsiniz. Gölün etrafında 6 kilometrelik bir parkur bulunmaktadır.

Bisiklet Kiralama

Yürümek ya da koşmak istemediğiniz zaman orman içerisinde bisiklet kiralayabilirsiniz. Ayrıca bisikletler için parkur bulunmkatadır ve koşu, bisiklet yarışları da düzenlenmektedir.

Belgrad Ormanı Mangal

Belgrad Ormanı içerisinde mesire alanları içerisinde izin verilen bölgelerde mangal yapabilirsiniz. Ormanın yasak olduğu bölgelerde mangal yapan kişiler için oldukça ağır para cezaları verilmektedir.

Ne Zaman Gidilir?

Yaz ve bahar mevsimlerinde Belgrad, oldukça kalabalık ziyaretçi ağırlamaktadır. Hafta sonu ise özellikle yoğun ve kalabalıktır. Sonbaharda ise kahvenin muhteşem tonlarına sahiplik yapıyor. Fotoğrafçıların ve sonabahar aşıklarının mutlaka uğraması gerekir.

Konum için tıklayınız.

Giriş Ücreti

Belgrad Ormanı’na giriş ücretlidir. Yayalar için giriş ücreti 4 TL, otomobil ile girmek 10 TL, minibüs 35 TL, midibüs 60 TL, otobüs için giriş ücreti 110 TL’dir.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
15,840TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,468TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone