Ana Sayfa Mekanlar Haftasonu Planları Belgrad Ormanı Gezi Rehberi

Belgrad Ormanı Gezi Rehberi

-

İstanbul’un ciğeri sıfatıyla tanıdığımız Belgrad Ormanı… Son zamanlarda oldukça betonlaşan İstanbul için dünyadaki cennet diyebiliriz. Belgrad Ormanı, İstanbul’da yer alır. Avrupa yakasında bulunan orman İstanbul’un son yeşilliklerindendir. Eski dönemlerde ise içme suyu kaynağı olarak kullanılmıştır. Günümüzde yalnızca yürüyüş, koşu ya da doğaz gezisi için ziyaret ediliyor.

Belgrad Ormanı’ndan birbirinden farklı ve çiştili kuş, bitki, hyavna türlerini görebilirsiniz. Ormanda avlanmak yasak olduğu için hayvanlar özgürce ortamlarında yaşayabilmektedir.

Belgrad Ormanı’nda Neler Yapılır?

Belgrad Ormanı Kahvaltı

Öncelikle Belgrad ormanında bol oksijene maruz kalmak sizi oldukça acıktıracaktır. Sabah erken saatlerde ormana gittiğiniz zaman, kahvaltı yapabileceğiniz çok sayıda mekanla karşılacaksınız. Hem bu mekanlarda kahvaltı yapabilirsiniz hem de orman içerisinde yer alan piknik masalarında kendi getirdiğiniz yiyeceklerle kahvaltı yapabilirsiniz. Ayrıca orman içerisinde yer alan gölün kenarına bir sofra bezi sererek hoş bir ortam yaratabilirsiniz.

Belgrad Ormanı Kamp

Belgrad Ormanı kampçılar için de mutheşem bir fırsattır. Siz de bölgeyi beğendiğiniz ve ayrılmak istemedğiniz zaman burada kamp atabilirsiniz. Tabi ki belediyelere ve özel yerlere ait olan yerlerden izin alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Orman içerisinde kamp atamk yasaktır.

Belgrad Ormanı Yürüyüş

Belgrad Ormanı, İstanbul’un en güzel yürüyüş alanlarından biridir. Burada yürüyüş ya da koşu yapabilirsiniz. Gölün etrafında 6 kilometrelik bir parkur bulunmaktadır.

Belgrad Ormanı Bisiklet Kiralama

Yürümek ya da koşmak istemediğiniz zaman orman içerisinde bisiklet kiralayabilirsiniz. Ayrıca bisikletler için parkur bulunmkatadır ve koşu, bisiklet yarışları da düzenlenmektedir.

Belgrad Ormanı Mangal

Belgrad Ormanı içerisinde mesire alanları içerisinde izin verilen bölgelerde mangal yapabilirsiniz. Ormanın yasak olduğu bölgelerde mangal yapan kişiler için oldukça ağır para cezaları verilmektedir.

Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı’na Ne Zaman Gidilir?

Yaz ve bahar mevsimlerinde Belgrad Ormanı oldukça kalabalık ziyaretçi ağırlamaktadır. Hafta sonu ise özellikle yoğun ve kalabalıktır. Sonbaharda ise kahvenin muhteşem tonlarına sahiplik yapıyor. Fotoğrafçıların ve sonabahar aşıklarının mutlaka uğraması gerekir.

Belgrad Ormanı Giriş Ücreti

Belgrad Ormanı’na giriş ücretlidir. Yayalar için giriş ücreti 4 TL, otomobil ile girmek 10 TL, minibüs 35 TL, midibüs 60 TL, otobüs için giriş ücreti 110 TL’dir.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone