Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulBaşakşehir Gezilecek Yerler

Başakşehir Gezilecek Yerler

-

İstanbul’un ilçe statüsüne erişmiş olan son yerleşim merkezleri arasında bulunan Başakşehir Gezilecek Yerler; Esenler, Büyükçekmece ve Küçükçekmece gibi ilçelerden koparak dizayn edilmiştir. Son dönemde İstanbul’un yükselişe geçen yeni merkezleri arasında bulunuyor olmakla birlikte pek çok doğal yaşam komplikesine de ev sahipliği yapar. Özellikle şehir yaşantısından sıkılanlar ve bir nebze olsun tabiatla iç içe geçmek isteyenler için sayısız alternatif vadeden Başakşehir gezilecek yerler sadece doğal güzelliklerle sınırlı da değildir. Modern kentleşmenin İstanbul özelinde en merkezi ilçesi olmaya aday olan Başakşehir’de güçlü bir şehirleşme örneği bulunmaktadır. Dolayısıyla sosyal alanlar ve kültürel mekanlar da gezilip görülmeye değer bir diğer önemli merkezler grubudur.

Başakşehir Ulaşım

Modern kentleşmenin her olanağının en efektif şekilde yansıtıldığı Başakşehir ulaşım olanakları bakımından da son derece gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Özellikle Atatürk Olimpiyat Stadı gibi son derece efektif bir komplekse ulaşımın sağlanması adına inşa edilen metro istasyonu, ilçeye ulaşım için kullanılabilecek önemli bir alternatiftir. Aynı zamanda demiryolu istasyonuna da sahip olan ilçeye özel araçlarla ulaşmak isteyenlerin TEM otoyolunu kullanmaları da mümkündür. Tüm bu alternatiflere ek olarak düzenli gerçekleşen otobüs seferleri yine Başakşehir ulaşım ağının önemli bir bölümünü karşılar.

Başakşehir Gezilecek Yerler

Başakşehir gezilecek yerler ilçenin önemli bir kent merkezi mahiyetine sahip olması nedeniyle belirtilmiş olduğu gibi çoğunlukla modern kentleşmeye uygun sosyal tesisleri kapsar. Bunun dışında yapay ya da doğal olarak dizayn edilmiş tabiat güzellikleri de yine şehir yaşantısından ve sıkışıklığından uzaklaşarak huzur arayışında olanlar için önemli birer alternatiftir.

Pek çok doğal güzelliğe ve tabiat alanına da ev sahipliği yapan Başakşehir gezilecek yerler genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Şamlar Tabiat Parkı
  • Bahçeşehir Göleti
  • Azatlı Baruthanesi
  • Yarımburgaz Mağarası
  • Başakşehir Sular Vadisi
  • Hoşdere Millet Bahçesi
  • Şelale Park Sosyal Tesisleri
  • Mall Of İstanbul
  • Deposite Outlet
  • Olimpa Yaşam Merkezi

Başakşehir Gezilecek Yerler

Gibi doğal ve modern kentleşme örneği olan pek çok yaşam alanı Başakşehir gezilecek yerler kapsamında günü birlik ziyaretlerde kesinlik bir uğrak noktası olarak değerlendirilmesi gereken yaşam ve tabiat merkezleridir.

Konum için tıklayınız.
Başakşehir Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol