Salı, Mayıs 28, 2024
Ana SayfaÜlkelerBarselonaBarselona Para Birimi, Dili ve Rehberi

Barselona Para Birimi, Dili ve Rehberi

-

Barselona’ya gidenler gitmeden önce yaptıkları küçük araştırmalarda Barselona Para Birimi, dili ve rehberi ile alakalı bilgi sahibi olmak isterler. Aşağıdaki yazımızda sizlere Barselona’daki temel konuları anlatmaya çalıştık.

Barselona Şehir Rehberi

İspanya’nın en önemli şehirlerinden birisidir. Ayrıca ülkenin en büyük ikinci şehridir. Gaudi’nin mimarisiyle birlikte oldukça hoş bir görüntüye sahiptir. Avrupa Birliği ülkeleri arasında bulunan en büyük şehirlerden biridir. Ayrıca ülkenin liman ve ticaret merkezidir.

Barselona Para Birimi

Avrupa Birliği’nin ortak para birimi Euro’dur. Euro Bölgesi olan tüm bölgelerde resmi para birimi olarak kullanılır. İspanya’da bu yerlerden biridir. Resmi para birimi Euro’dur. Ülkede sanayi ve dokumacılık oldukça gelişmiştir. Özellikle de AB üyeliğinden sonra daha da ekonomik güç kazanmıştır. Barselona en önemli liman şehirlerinden biridir. Ülkede deniz taşımacılığının da önemli bir yeri vardır.

Barselona Para Birimi, Dili ve Rehberi

Barselona’da Konuşulan Dil

Barselona dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer alır. Kırsal kesimden şehre büyük göç almıştır. Şu anki nüfusun büyük bir çoğunluğu Barselona doğumludur. Bölgede halk arasında Katalanca konuşulurken, ülkenin resmi dili İspanyolca’dır.

Barselona Gezi Rehberi için tıklayın.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol