Home Ülkeler Barselona Barselona Para Birimi, Dili ve Rehberi

Barselona Para Birimi, Dili ve Rehberi

0
324
Barselona Para Birimi, Dili ve Rehberi

Barselona’ya gidenler gitmeden önce yaptıkları küçük araştırmalarda Barselona Para Birimi, dili ve rehberi ile alakalı bilgi sahibi olmak isterler. Aşağıdaki yazımızda sizlere Barselona’daki temel konuları anlatmaya çalıştık.

Barselona Şehir Rehberi

İspanya’nın en önemli şehirlerinden birisidir. Ayrıca ülkenin en büyük ikinci şehridir. Gaudi’nin mimarisiyle birlikte oldukça hoş bir görüntüye sahiptir. Avrupa Birliği ülkeleri arasında bulunan en büyük şehirlerden biridir. Ayrıca ülkenin liman ve ticaret merkezidir.

Barselona Para Birimi

Avrupa Birliği’nin ortak para birimi Euro’dur. Euro Bölgesi olan tüm bölgelerde resmi para birimi olarak kullanılır. İspanya’da bu yerlerden biridir. Resmi para birimi Euro’dur. Ülkede sanayi ve dokumacılık oldukça gelişmiştir. Özellikle de AB üyeliğinden sonra daha da ekonomik güç kazanmıştır. Barselona en önemli liman şehirlerinden biridir. Ülkede deniz taşımacılığının da önemli bir yeri vardır.

Barselona Para Birimi, Dili ve Rehberi

Barselona’da Konuşulan Dil

Barselona dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer alır. Kırsal kesimden şehre büyük göç almıştır. Şu anki nüfusun büyük bir çoğunluğu Barselona doğumludur. Bölgede halk arasında Katalanca konuşulurken, ülkenin resmi dili İspanyolca’dır.

Barselona Gezi Rehberi için tıklayın.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here