Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi Barselona Gezi Rehberi

Barselona Gezi Rehberi

-

Sıra dışı mimarisi, zengin kültürü, lezzetli yemekleri ve ilginç sokakları ile misafirlerine eğlenceli vakitler sunuyor. Şehir, her yaş grubundan insana hitap ediyor. Bölge nüfusunun çoğunu Katalanlar oluşturuyor. İspanyolca en çok konuşulan diller arasında yer alıyor. Hıristiyan ağırlıklı şehirde Müslümanların sayısı da oldukça fazladır.

Barselona’ya Ne Zaman Gidilir?

Akdeniz ikliminin etkisi görülen şehre, mayıs ayında kasıma kadar ziyaret edebilirsiniz. Soğuk seven biriyseniz de kış aylarında da ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret etmek için herhangi bir ay ve tarih belirtilmiyor. Yazın sıcaklıklar 40 derece civarlarındayken, kışın ise 8 derecenin altına düştüğü nadiren görülmüştür.  Ayıca şehirde hava sıcaklıkları yüksek olduğu için plajlara dolan halk, burada su sporlarına yönelmiştir.

Ağustos ayında ziyaretçi sayısı maksimum seviyeye ulaşıyor. Eylül ayında ise mağazaların ve dükkanların çoğu kapalı olduğu için ziyaretçi sayısında üşüş olabiliyor. Ayrıca Haziran ayında şehirde birçok festival ve etkinlik düzenleniyor. Bunlardan bazıları Festival de Sant John, Grecs Arts Festival gibidir. Milli gün kutlaması 11 Eylül tarihinde gerçekleştiriliyor ve o zaman şehir canlı bir müzikal haline dönüşüyor.

Barselona’da Konaklama ve Otel Tavsiyeleri

Kentte toplamda 10 yerleşim bölgesi bulunuyor. Bunlar arsında konaklama için en çok tercih edilenleri ise Cituat Vella, Eixample ve San Marti’dir. Cituat Vella Gotik kiliseleri, eski dar sokakları ve müzeleri ile önemli bir yerleşim merkezidir. Gece hayatı ise El Raval’da başlıyor.

Her bölgesinin kendine has özellikleri vardır. Bu bölgelerde ise kalabileceğiniz oteller Petit Palace, Hotel GL, Andante Hotel şeklinde sıralanıyor.

Kent merkezine daha yakın olmak isterseniz Eixample bölgesinde yer alan, Caledonian’ı tercih edebilirsiniz.

Plaja daha yakın olmak isterseniz ise San Marti bölgesinde sizleri Fraser Barcelona, The Level at Melia, Barcelona Sky gibi oteller karşılayacaktır.

Barselona’da Ulaşım

Barselona Havalimanı oldukça geniş bir yol haritasına sahiptir. Bu yüzden de yoğunluğu oldukça fazladır. Havalimanından kente giderken genellikle Aerobus kullanılıyor. Bilet fiyatları ise karşımıza 5.90 Euro olarak çıkıyor.

Özel otobüslerin yanı sıra devlete ait arabalarda yolcu taşıyor. N17 ve N16 numaralı otobüsler sizi kente götürebilir. Eğer daha hızlı bir yolculuk istiyorsanız, metroyu kullanabilirsiniz. Ayrıca yorgunsanız ve rahat gitmek isterseniz de taksi kullanabilirsiniz. Ülkede bulunan Shuttle Direct gibi uygulamalarla özel araçta çağırabilirsiniz.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone