Home Ülkeler Barselona Barselona Denize Girilecek Yerler

Barselona Denize Girilecek Yerler

0
1038
Barselona Denize Girilecek Yerler

Avrupa’nın en popüler şehirlerinden biri olan Barselona, oldukça güzel plajlara sahiptir. Barselona Denize Girilecek Yerler’de oldukça fazladır haliyle. Balear Denizi’ne kıyı olan plajları vardır. Burada sıcak denizlerde güzel bir yaz tatili geçirebilirsiniz. Nisan ayından Ekim ayına kadar deniz sezonu açık oluyor.

Barselona Denize Girilecek Yerler

Barselona Denize Girilecek Yerler

Barseloneta Beach

Barselona Denize Girilecek Yerler listesinin başında Barseloneta Beach gelir. Barselona’nın en ünlü plajlarından biridir. Şehir merkezinden toplu taşıma araçları ile oldukça kolay bir ulaşıma sahiptir. Sahil kenarında bulunan bisikletlerden kiralayabilir ve plajı gezebilirsiniz. Hem yerli halkın hem de turisterin en gözde plajlarından olduğu için oldukça kalabalıktır.

Bogatell Beach

Şehrin en huzurlu ve sakin plajlarından biridir. Daha az kalabalık bir yer istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Plajda şezlong ve şemsiye de bulunuyor. Çocuklu aileler tarafından tercih edilen plaj, metroya 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.

Nova Icaria

Çocuk seslerinin eksik olmadığı bir plajdır. Su sporlarına ve aktivitelerine imkan tanıyor. Yakınlarında ise ünlü bir restoran bulunuyor.

Castelldefels

Rüzgâr sörfü ve uçurtma sörfü için elverişlidir. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp sakin bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca bulunan küçük kanolar ile de deniz turu yapabilirsiniz.

Llevant Plajı

Kıyı boyunca bulunan plajların sonuncusudur. Önceden bölgede fabrika ve tesisler bulunuyormuş. 2006 yılında düzenlemeler yapılarak plaj haline getirilmiştir.

Barselona Denize Girilecek Yerler

Barselona Denizleri Nasıl?

Balear Denizi’nde yüzme fırsatı sunan Barselona’da deniz sıcaklığı yüzmek için uygundur. Nisan ve Ekim ayları arasında herhangi bir tarihte denize girebilirsiniz. Denizin ise en sıcak ve yüzülebilir olduğu zaman Temmuz ve Ağustos ayıdır. Deniz rüzgara göre dalgalı ya da bulanık olabiliyor. Genel olarak temiz olan denizde zaman zaman dalgaların getirdiği çöpler olabiliyor.

Barselona Denize Girilecek Yerler ve bu alanlar da yüzmek oldukça güvenlidir. Her plajda mutlaka cankurtaran bulunur. Plajda günlük olarak bilgi verilir. Yeşil bayraklı bölgeler güvenli, sarı bayraklı yerler orta güvenli, dalgalı ve kırmızı bayraklı bölgeler yüzmenin yasak olduğu bölgelerdir.

Barselona Gezi Rehberi için tıklayabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here