Baltazar Karaköy

0
1588
Baltazar Karaköy

İstanbul’un en meşhur et restoranlarından biri olan Baltazar Karaköy, menüsünde bulundurduğu tüm yiyecekleri müşterilerinin gözleri önünde hazırlamaktadır.  Burada çeşitli et yemeklerinin yanı sıra, birbirinden farklı içecek ve de özenle hazırlanmış tatlıları bulmanız mümkündür. Restoranda kullanılan etler; Lüleburgaz meşeili, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı özel besi danalarından temin edilmektedir. Etlerin restorana ulaşım sürecinde de yine özel olarak tüm hijyeni şartlar sağlanır.

Ruhsatlı ve özel dondurucu araçlarda gelen kırmızı etler, taptaze müşterilere sunulmaktadır. Baltazar Karaköy’de pişirilen etlerin bu kadar lezzetli olmasının sırrı ise; etin ortalama 1 aylık bir süreç boyunca özel Dryage dolaplarında bekletilmesidir. Böylece etin nem oranı düşürülür ve içerisindeki enzimler kırılarak terbiye edilmiş hale gelir. Bu da etin çok daha lezzetli olmasını sağlayacak önemli bir faktör olarak karşımıza çıkar.

Mekanın mutfağı ağırlıklı olan Burger ve ızgara üzerine kurulmuştur. Kesinlikle alkol satışı ve servisi söz konusu değildir. Ücretsiz wifi hizmeti bulunur. Kişiler istedikleri takdirde özel olarak dizayn edilmiş olan iç ve de dış mekanlarda, inanılmaz etleri tadabileceklerdir.

Baltazar Karaköy İletişim Bilgisi

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, No: 12/A, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: 0212 243 64 42
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here