Çarşamba, Şubat 28, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulBakırköy Gezilecek Yerler

Bakırköy Gezilecek Yerler

-

Sahili, konumu, tarihi önemi ve gelişmiş alışveriş alternatifleriyle Bakırköy Gezilecek Yerler, İstanbul’un tüm ilçeleri arasında fark yaratan özelliklere sahiptir. Kültürel olanaklar bakımından da sayısız seçeneği bünyesinde barındıran ilçe, aynı zamanda tarihi pek çok esere de ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un tarihi ve modern anlamda en önemli yerleşim bölgeleri arasında bulunan Bakırköy gezilecek yerler açısından geniş kapsamlı alanlar sunmaktadır. Köşkler, tarihi Bizans dönemine uzanan sarnıçları, müzeleri, alışveriş merkezleri ve doğal güzellikleriyle Bakırköy’ün cazibe merkezi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bakırköy Ulaşım

Son derece merkezi bir konuma sahip olan Bakırköy ulaşım seçenekleri bakımında kara ve deniz yoluyla ulaşım olanaklarının en efektif şekilde kullanıldığı İstanbul ilçelerindendir. Her gün düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle ilçeye Anadolu Yakasından ulaşım sağlanabildiği gibi Anadolu ya da Avrupa Yakasından ziyaretçilerin ilçeye otobüs seferleri veya özel minibüs hatları aracılığıyla ulaşımın sağlanması da mümkündür. Marmaray ve metro hatlarının da güzergahında yer alan Bakırköy, aynı zamanda İstanbul’un yaşam standardı endeksi bakımından en yaşanabilir yerleşim merkezlerinden biridir.

Bakırköy Gezilecek Yerler

Bakırköy gezilecek yerler; modern kentleşmenin örneği sayılabilecek müzeler, parklar, sosyalleşme tesisler ve benzeri alanların yanı sıra tarihi ve kültürel mirasları da kapsamaktadır. Oldukça kadim bir yerleşim merkezi olan Bakırköy’ün modern mahiyete sahip olan biri yüzü olduğu gibi aynı zamanda tarihsel önem açısından farklı bir konumu da bulunur.

Bu kapsamda bir gününü Bakırköy’e ayırarak; tarihi mirasları, doğal güzellikleri ve modern kentleşme örneklerini yerinde incelemek isteyenler için Bakırköy gezilecek yerler arasında bulunan bazı merkezler şu şekildedir:

  • İstanbul Akvaryum
  • Florya Atatürk Ormanı
  • Yeşilköy Pazarı
  • Bakırköy Botanik Parkı
  • Atatürk Deniz Köşkü
  • Özgürlük ve Cumhuriyet Meydanları
  • Bakırköy Sanat Galerisi
  • Bakırköy Lunaparkı ve Yeşilköy Sahil Parkı
  • Fildamı Sarnıcı

Gibi son derece ihtişamlı yaşam merkezlerine ev sahipliği yapan Bakırköy gezilecek yerler belirtilenlerden çok daha geniş kapsamlı alternatiflere de içermektedir.

Bakırköy’de Ne Yenir?

Bakırköy için özgün ve özel yiyeceklerin neler olduğunu merak edenler için; deniz şeridine komşu olan Bakırköy’de balık ekmek etkili bir yemek alternatifi olabilir. Aynı zamanda farklı tatları bir arada tatmak isteyenler için de kumpir önemli bir seçenek olacaktır.

Konum için tıklayınız.
Bakırköy Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol